Kuzey Teve

SP’li Karamollaoğlu’ndan Soylu’ya: Haşhaşiler de böyle söylüyordu

SP’li Karamollaoğlu’ndan Soylu’ya: Haşhaşiler de böyle söylüyordu
290 views
29 Aralık 2021 - 17:54
Spread the love

İktidarın yanlışlarını İslam kisvesiyle örtmeye çalıştığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bazı fetvalarla bunları kapatmaya çalışmak kimseyi kurtarmaz” dedi.

SAADET Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İktidar, bahane üretme yeri değil icra yeridir. İktidar halkın derdiyle dertlenme yeridir, halkın çektiği sıkıntıyı anlama yeridir” dedi.

‘ALLAH SANA AKIL FİKİR VERSİN…’

Süleyman Soylu’nun  “Cenab-ı Allah biliyor. Milletimize hiç ihanet etmedik. Üzerimize ne kadar gelirlerse gelsinler hiç ihanet etmedik. Kim ne derse desin. Onun için sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” şeklindeki ifadelerine tepki gösteren Karamollaoğlu Soylu’ya, “Allah sana akıl fikir versin. Hasan Sabbah’ın adamları Haşhaşiler de öyle diyordu. Yaptıkları her yanlışı Cenab-ı Hak yaptırıyor diye. Takdir Cenab-ı Hakk’ındır ama be mübarek, insan mesuldür. Bir adamı öldüren de ‘Bunu bana Allah yaptırdı’ diyor da yeri geldiği zaman. ‘Cenab-ı Hak isteseydi elimi tutardı, yapamazdım’ diyebiliyor” diye seslendi.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

HAŞHAŞİLER DE BÖYLE SÖYLÜYORDU: Bir İçişleri Bakanı’nın kalkıp bu ifadelerle milleti aldatmaya kalkmasını kabullenmek mümkün değil. Bu insanı küfre bile götürür. İnsan, bizim inancımıza göre mesuldür. Her yaptığı hatanın hesabını da mutlaka verecektir. Ya bu dünyada ya öteki dünyada. Şu anda ayağına bir taş dokunmuyorsa Cenab-ı Hakk’ın sana bir imkan tanımasıdır. Ama sen onu istismar edersen öbür dünyada bunun tahmin edeceğin kadar cezasını çekmiş olursun. Bütün hataları Cenab-ı Hak yaptırıyor bunlara. Bunlar masum. Hakikaten Haşhaşiler buna inanıyordu. FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu. Belki de çok fazla teması olduğu için ona bulaştı anlaşılan. Terörle mücadele ciddi bir iştir. Evet, belli bir noktaya kadar yapıldı. Ama hukuk, adalet hiçbir zaman devletin bırakamayacağı bir mesuliyettir. Her yaptığın kabahati Cenab-ı Hak işletti diyerek omuzlarından atamazsın.

İSLAM’A EN BÜYÜK ZARARI VERİYORLAR: Maalesef iktidar, böyle bir hatanın içine düştü. Her yaptığı hatayı Cenab-ı Hak’ın takdiriyle yaptığını, bu yüzden kendisinin mesul olmadığını söylemeye çalışıyor. Bu yaptıklarıyla aslında İslam’a en büyük zararı veriyorlar.”

HEPSİ İSLAM’A İHANETTİR: (Sultan Fidan adlı bir Twitter kullanıcısının “İki yıldır emek verdiğim, gecemi gündüzüme kattığım KPSS’de bölümümde 1’inci oldum. Alanımda doktora yapıyorum. Hangi kıstasa göre elediniz?” şeklindeki ifadesiyle gündeme gelen konuyla ilgili.) İmtihan yapacaksın, her ne hikmetse yazılıda 90’ı geçen herkes, sözlü mülakata gelince 60’ın altına düşüyor. Hakikaten Allah’tan korkun ya. Bu ne duyarsızlık, bu ne pervasızlık. Bir yıl geride kaldı, hep bu hikayelerle geri kaldı. Sen 92 alan o gençlerin notunu mülakatta 60’ın altına indirerek Cenab’ı Hak indinde derece kazanamazsın, hak yiyemezsin. Bir gayrimüslimle bile karşılaşsan, o garimüslimi yenik duruma düşebilmek için çare aramaya kalkma ya. Adam haklıysa ver hakkını. Dinimiz bize bunu emreder. Bunun dışındakilerin hepsi sapıklıktır. Hepsi İslam’a ihanettir. Yeter ya, iki tane cami yapmak seni kurtarmaz. İmam hatip okulları seni kurtarmaz. İmam hatip okulları içinde öğrenmesi gereken öğrencilere dersleri böyle verirsen onları da yanlışa sevk etmiş olursun.

İKTİDAR SÜREKLİ MUHALEFETİ SUÇLUYOR: İktidar, bahane üretme yeri değil, icra yeridir. İktidar halkın derdiyle dertlenme yeridir, halkın çektiği sıkıntıyı anlama yeridir. Bu arkadaşlar iktidarı kendi hakları gibi görüp, burayı terk etmemek için kırk takla atmaktan vazgeçmeyecekler gibi gözüküyor. Asgari ücrete yapılan zam için ‘Tarihimizde böyle bir şey olmadı’ dediler ama hafızaları epey zayıflamış anlaşılan. Çünkü, bu arkadaşlar daha iktidara gelmeden beş sene önce, 1996 yılında, Erbakan Hoca besmeleyi çekerken yüzde 50, arkasından altı ay içinde verdiği zamlarla yüzde 130 zam verdi. Memura da işçiye de verdi. Herkesi aynı anda ihya etti. Eğer iktidardan yana değilseniz tepenizden her türlü yumruğun inmesini bekleyebilirsiniz. İktidar yanlıları tarafından teröristlikle itham edilebilirsiniz. Artık bunun fayda vermediğini hep birlikte görmeye başladık. (HABER MERKEZİ)

Haşhaşiler kimdir?

Haşhaşiler, 1090 yılının eylül ayında İsmaili din adamı Hasan Sabbah tarafından kurulmuş bir dini tarikat ve siyasi bir örgüttür. Tarihin en gizemli kişiliklerinden olan Hasan Sabbah tarafından siyasi-askeri figürlere yönelik suikastlarıyla devlet yönetimlerini dizayn etmeye çalışmışlardı. Bugünkü İran, Irak ve Suriye topraklarında yaygındı. Kuşatılması ve ele geçirilmesi güç kaleler temelinde örgütlenmiş olan Haşhaşin Tarikatı önemli kişilere yönelik suikastlere dayanan etkili bir askeri strateji geliştirerek Orta Çağ İslam dünyasında çok farklı bir güç olarak ortaya çıktı. Topluluk, suikastleriyle tanınırken, iddialara göre suikastlerden önce kendilerinden geçmek için içtikleri haşhaştan isimlerini almışlardır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -