Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Cengiz Taşlandıkça büyüyor Cengiz Holdingin Eti Bakır şirketi, İngiliz ICoNiChemi satın aldı

Cengiz Taşlandıkça büyüyor Cengiz Holdingin Eti Bakır şirketi, İngiliz ICoNiChemi satın aldı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
178 views
02 Ocak 2021 - 18:52
Spread the love

 

Cengiz Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eti Bakır, Birleşik Krallık menşeli inorganik kobalt ve nikel kimyasalı üreticisi ICoNiChem şirketini satın aldı.

Türkiye’nin son yıllarda aldığı ihalelerle, müteahhitlik işleriyle ve Kamu-Özel İşbirliği projeleriyle adından sıkça söz ettiren Cengiz Holding şirketlerinden madencilik şirketi Eti Bakır, GIL Investments’tan 2016 yılında aldığı destek sonrasında işleme kapasitesini geliştiren, inorganik kobalt ve nikel kimyasalı üreticisi İngiliz kimya şirketi ICoNiChem’i satın aldı.

Eti Bakır, gerçekleştirilen satın alma ile kobalt madenini hem çıkaracak hem de işleyerek son kullanıcılara satabilecek.

ICoNiChem’in eti Bakır’a satışını tamamlamış olmaktan mutlu olduklarını söyleyen GIL Investments Direktörü Trevor Middleton, “Bu şirket ile son beş yıldır birlikte çalışmaktan keyif aldım ve bu satın alma ile Eti Bakır iyi bir stratejik hamle yaparken, ICoNiChem kayda değer bir büyüme sağlayacak” dedi.

Eti Bakır Genel Müdürü Emre Kayışoğlu, “ICoNiChem satın almasını tamamladığımız için mutluyuz. Gelecek yıllar içinde kobalt bazlı kimyasallara talep artacağı öngörülüyor. Bizim madencilik faaliyetlerimiz ve ICoNiChem’in kobalt işleme operasyonu birleştiğinde artan talebe yönelik olarak iyi bir pozisyon almış olacağız” dedi.

Cengiz ,TV lerde yaptığı reklamlarda “meyve veren ağaç taşlanır ”  diye açıklamalr yapmıştı.
Haberden anlaşılacağı gibi Cengiz holding taşlandıkça büyümeye devam ediyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN