Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE NABIZ GÜNDEME GETİRDİ O İŞ YERİNE CEZA UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİ

RİZE NABIZ GÜNDEME GETİRDİ O İŞ YERİNE CEZA UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİ
93 views
02 Mart 2021 - 21:31
Spread the love

Rize nabız haberin gündeme getirdiği ve yurttaşların yoğun tepki gösterdiği, Rize’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun açılış gerçekleştirmeyen market ile bazı müşterilerine idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

En yüksek riskli illerden biri olan Rize’de dün açılışı AKP Rize milletvekili Muhammet Avcı ve parti yönetimi tarafından gerçekleştirilen AKP li iş insanına ait bir alışveriş merkezine Kovid-19 tedbirlerine aykırı hareket ettiğinden, bazı müşterilerine ise sosyal mesafe kurallarına uymadıklarından idari para cezası uygulandığı öğrenildi.
Konuyla ilgili haberin yerelde yer aldığı tek haber sitesi Rize nabız’ın gündeme taşıdığı haber sonrası yurttaşlar Rize valisi Kemal Çeber’i göreve çağırmışlardı.

Edinilen bilgilere göre, açılışı yapılan alışveriş merkezine; müşterilerinin sosyal mesafe kuralına uygun hareket etmelerine yönelik gerekli tedbirleri almadığı ve iş yeri içerisine bulunması gerekenden fazla kişinin alındığının tespit edilmesi dolayısıyla yapılan uyarılara rağmen gerekli önlemleri almaması nedeniyle idari para cezası uygulandı.

Alışveriş için mağazaya gelen müşterilerin mağaza önünde kalabalık halde bulunması nedeniyle kalabalığa sosyal mesafeyi korumaları gerektiğinin ifade edildiği ve uyarı üzerine büyük bir çoğunluğun sosyal mesafe kuralına uymalarının sağlandığı öğrenilirken, sosyal mesafe kuralına hassasiyet göstermediği tespit edilen bazı vatandaşlara idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -