Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ORÇEV Hukuk tanımaz Ordu belediyesini şikayet etti

ORÇEV Hukuk tanımaz Ordu belediyesini şikayet etti
276 views
10 Şubat 2022 - 15:01
Spread the love

Ordu Çevre Derneği, Büyükşehir Belediyesinin yapmak istediği kıyı dolgu ve düzenleme projesine açtıkları davada durdurma kararı verilmesine rağmen çalışmaların durmamasını şikayet etti.

Coşkun Özbucak

Ordu Çevre Derneği, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yapmak istediği kıyı dolgu ve düzenleme projesine açtıkları davada “yürütmeyi durdurma” kararı verilmesine rağmen belediyenin çalışmaları durdurmaması üzerine şikayetçi olduklarını açıkladı.

Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada,“1. Ordu İdare Mahkemesi’nin verdiği “Yürütmeyi Durdurma” kararı OBB’ye de gitti. Ancak biz dernek olarak kendimiz de teslim ettik. Buna rağmen çalışmayı durdurmadılar. Hukuksuz olarak çalışmayı sürdürüyorlar. Bu nedenle Ordu Valiliğine ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne de çalışmanın durdurulması ve mahkeme kararına uyulmadığı için gereğinin yapılmasını talep ettik. Ayrıca mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına uymayan OBB hakkında mahkeme kararına uymadığı için suç duyurusunda bulunacağız” denildi.

Açıklamanın devamında, “İlgili kararı dilekçe ile Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik ancak mahkeme kararına uyulmamakta ve Civil Irmağı kenarında Tayfur Gürsoy Parkı önünde kumsalda beton dökülerek tesis yapılmaktadır. Ayrıca proje içinde olan Melet Irmağı doğu yönünde mendirek ve balıkçı barınağı yapımı da devam etmektedir. Mendirek, yürütmenin durdurulması kararı verilen projede de bulunmaktadır. Yapılması durdurulmalıdır. Mahkeme kararının uygulanması, uygulamayanlar hakkında işlem yapılmasını; hukuksal ve yasal haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini ve yapılan incelemenin ve sonucunun bilgi edilme yasası gereği derneğimize bildirilmesini talep ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -