Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Motorine 1lira 95 kuruş zam

Motorine 1lira 95 kuruş zam
154 views
19 Mart 2022 - 11:56
Spread the love

Motorin fiyatlarına 1 lira 96 kuruş zam geldi. 3 gün boyunca art arda yapılan indirimlerle 18 lira seviyelerine kadar düşen motorin gelen zamla yeniden 20 liranın üstüne çıktı.

 

 

Motorin fiyatlarına 19 Mart itibariyle 1 lira 96 kuruş zam geldi. Artış pompa fiyatlarına yansırken, İstanbul’da motorinin litre fiyatı 18,71 liradan 20,67 liraya yükseldi. Ankara’da 20,8 lira olan motorinin litre fiyatı İzmir’de 20,79 lirayı gördü.

3 gün boyunca art arda yapılan indirimlerle 24 lira seviyelerinden 18 lira seviyelerine kadar düşen motorin gelen zamla birlikte yeniden 20 liranın üstüne çıktı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun haklarında suç duyurusunda bulunduğu Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), dün “Adli sürecin selameti açısından fiyat duyurusu faaliyetlerine ara verilmiştir” açıklaması yaptı.

EPGİS, motorin, benzin ve LGP’ye gelen zamları ve indirimleri, sosyal medya hesabında kamuoyu ile paylaşıyordu.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

(HABER MERKEZİ – EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -