Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İkizdere’de kadınlar direnmeye devam ediyor Jandarma direniş alanına gitmek isteyen kadınların yolunu kesti

İkizdere’de kadınlar direnmeye devam ediyor Jandarma direniş alanına gitmek isteyen kadınların yolunu kesti
194 views
03 Mayıs 2021 - 15:10
Spread the love

İkizdere’de sabahın erken saatlerinde direniş alanına gitmek isteyen kadınların yolu orman içinde asker tarafından kesildi. İkizdereli kadınlar ‘destek ve dayanışma’ çağrısı yaptı.

Sahurdan hemen sonra direniş alanının yoluna düşen İkizdereli kadınlar ormanın içindeki patikalardan yürüyerek direniş alanına gitmek istedi.  Yolları asker tarafından kesildi. Alanda iş makineleri çalışırken kadınlar sosyal medyadan “sesimizi duyurun” çağırısı yaptı. Ağaç sökümlerini engellemek için ağaçlara bayrak asan kadınlarının ormandaki bekleyişi sürüyor.

İKİZDERE DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKAN YARDIMCISI GÖZALTINA ALINDI

İkizdere Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz, sabah saatlerinde gözaltına alındı. Hâlâ gözaltında olduğu bildirilen Yılmaz’ın akşam saatlerinde serbest bırakılacağı tahmin ediliyor.

“GÖNLÜNÜZ BİZDEN YANA BİLİYORUZ”

Hediye Baş | Fotoğraf: Derelerin Kardeşliği

Sabahın erken saatlerinde direniş alanına gitmeye çalışan kadınlardan biri de Hediye Baş. İş makinelerinin çalıştığı alana gitmelerini askerlerin engellediğini söyleyen Baş, sosyal medyada paylaştığı görüntülerden şunları söyledi: “Askerler orman içinde barikat kurdular, geçemedik, bizi geçirmiyorlar. Biz direniyoruz. Bu direnişimizde tüm Türkiye’yi yanımıza davet ediyoruz. Sesimizi duyurmaya davet ediyoruz. Tüm insanların yanımızda olmasını, destek olmasını istiyoruz. Çünkü azınlıktayız şu an. Biliyoruz gönülleri bizimle birlikte. Pandemi nedeniyle destek veremiyorlar. Ama sosyal medyadan destek verebilirsiniz. Sesimizi duyurmaya yardımcı olabilirler. Sesimizi duyurmaya çalışan herkese teşekkür ederiz.”

 

“BÖYLE SORUNLARIN YAŞANDIĞI HER YERE DESTEK VERECEĞİM”

“Karanlıkta yollara düştük, buraya vardığımızda hava anca aydınlandı” diyen bir başka kadın da sosyal medyadan şöyle seslendi: “Barikatlarla karşılaştık, asker her yeri tutmuştu. Yine askerimizle karşı karşıya getirdiler. Kepçeler çalışıyor. Çabamız devam ediyor, direneceğiz. Direnmeye devam edeceğiz. Ama destek bekliyoruz. Böyle azınlık halde olmuyor. Bundan sonra böyle sorunların yaşandığı her yere gidip destek vereceğim. İnsanın başına gelmeden anlamıyor: Çok zor zamanlardan geçiriyoruz. Gece uyuyamıyoruz, gündüz duramıyoruz. Hiçbir işimizi yapamıyoruz. Her şeyimiz kaldı. Bu güzel doğada yaşamak istiyoruz. Özgür olmak istiyoruz.”

İkizdere | Fotoğraf: Yakup Okumuşoğlu

(Rize/EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -