Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“HOPA’LI BALIKÇILAR ÇED BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTIRMADI”

“HOPA’LI BALIKÇILAR ÇED BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTIRMADI”
361 views
15 Nisan 2022 - 20:03
Spread the love

Hopa’lı balıkçılar ile vatandaşlar; denizlerin kirleneceği, balık neslinin son bulacağı gerekçesiyle kafes balıkçılığına ilişkin ÇED bilgilendirme toplantısını yaptırmadı.

“HOPA’LI BALIKÇILAR ÇED BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTIRMADI”

GENÇAĞA KARAFAZLI

ARTVİN– Artvin Hopa ilçesi Çamlıköy sahilde Selazur su ürünleri turizm tarım TİC ve SAN.LMT şirketinin yapmayı planladığı kafes balıkçılığı projesi ÇED bilgilendirme toplantısı balıkçıların ve vatandaşların tepki göstermesi sonucu yapılamadı.

Hopa da bir otel salonunda   Selazur su ürünleri turizm tarım TİC ve SAN.LMT şirketi ÇED bilgilendirme toplantısı başladı.

Toplantı öncesi Hopa halkının ve balıkçılarının bu projeye kesinlikle karşı olduklarını kafes balıkçılığın hem denizleri hem de çevreye vereceği zararlardan dolayı sahillerinde kafes balıkçılığını istemediklerini ifade ederek ÇED bilgilendirme toplantısı istemediklerini söyledi.

Selazur su ürünleri turizm tarım TİC ve SAN.LMT şirketinin ve bakanlık temsilcileri toplantı salonunda tepkiler üzerine, “bilgilendirme toplantısı” yapılamadığına dair tutanak tutarak salondan ayrılmak zorunda kaldı.

Balıkçılar ve vatandaşlar, nasıl Hopa’da HES’lere izin vermediysek kafes ağı balıkçılığına da izin vermeyeceklerini belirttiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -