Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ARTVİN YUSUFELİ HALKI YİRMİ DÖRT YILDIR TOZ SOLUYOR

ARTVİN YUSUFELİ HALKI YİRMİ DÖRT YILDIR TOZ SOLUYOR
158 views
28 Mayıs 2021 - 21:28
Spread the love

ARTVİN YUSUFELİ HALKI YİRMİ DÖRT YILDIR TOZ SOLUYOR

GENÇAĞA KARAFAZLI

Yapımına 1997 yılında başlanan ancak hala tamamlanmayan Artvin, Yusufeli deriner barajı devreye girmesiyle sular altına kalacak olan Yusufeli’de vatandaşlar baraj çalışması nedeniyle yıllardır toz soluduklarını belirterek seslerini sosyal medyadan duyurma çalıştılar.

Yusufeli’li Ahmet Keleş adlı vatandaş sosyal medya hesabından yaşananlara tepki göstererek paylaştığı fotoğrafların altında şunları yazdı.

“24 YILDIR TOZ YUTUYORUZ YA GÖZÜKMEYENLER”

1997 Artvin deriner barajının başlama Tarihi yıl 2021 Yusufeli barajı ve viyaydık köprülerin yapımı ve yeni yerleşim yerinin yapımı evet, Yusufeli insanı 24 yıldır bu görünen toz bulutunu yutuyor birde görülmeyen toz bulutları kimse bahsetmiyor, ben fazla yorum yapmayacağım çünkü benim gördüğüm ama iyi ama kotu halleri olduğu gibi yansıtıyorum. Yorumu sız Yusufeli halkına bırakıyorum.

 

Bilgehan Demirkiran adlı vatandaş ise;

Biz ne yapalım göz yumuluyor denetim yapılmıyor kulak tıkanıyorsa devlet yönetimimdeki kişiler şirketlerin cebinde gibi.

“SİZİN BABANI PADİŞAH MI”

Bir başka vatandaş ise ;

İnsan canı bu kadar ucuz mu? Bu millet bu kadar kıymetsiz mi? Sizde hiç Allah korkusu yok mu? Sizin babanız padişah mı? Size dur diyecek babayiğitler nerede? Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil.

“KORONADAN DEĞİL TOZDAN ÖLECEĞİZ”

Yazık vallahi yazık. Bu insanlar; bu kent bunu hak etmiyor. Sizin üzerinizde bu kentin bu halkın, kestiğiniz ağaçların, yuvalarını bozduğunuz kuşların ahı var bilin istedim.

Korona’ya gerek yok bu toz sayesinde öleceğiz sanırım.

Bu çalışma yapan kişiler buranın şu anda aktif yaşanan bir ilçe olduğunu unutmaması gerekir. Bizler gittik taşındık mı buraları böyle şantiye alanına çevirdiniz. Yazıktır günahtır barı bırakın son so temiz havası ile yaşasın insanlar.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -