Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Arhavi’de yöre halkı kafes balıkçılığına hayır dedi

Arhavi’de yöre halkı kafes balıkçılığına hayır dedi
357 views
02 Mart 2022 - 18:04
Spread the love

Arhavi’li balıkçılar ile vatandaşlar; denizlerin ve çevrenin kirleneceği, yok olmakta olan balık neslinin tamamen sona ereceği gerekçesiyle Arhavi deniz sahilinde yapılmak istenen kafes balıkçılığı projesiyle ilgi ÇED bilgilendirme toplantısını yaptırmadı

Artvin’in Arhavi ve Hopa ilçe sınırları arasında Kurtoğlu Feneri Açıkları Mevkiinde Mert Danışmanlık İthalat. İhracat Ltd. Şti. tarafından denizde yapılmak istenen Ağ Kafeslerde Alabalık Yetiştiriciliği projesinin yapılması ile ilgili ÇED bilgilendirme toplantısı halkın tepkisi sonucu yapılamadı.

Arhavi de özel bir otel salonunda Mert Danışmanlık İthalat. İhracaat Ltd. Şti. nin ÇED bilgilendirme toplantısı öncesi Artvin il tarım müdürlüğü yetkilileri tarafından vatandaşlara ÇED bilgilendirme toplantısının başladığı duyurusu yapıldı.
Toplantı salonuna giren balıkçılar ve vatandaşlar yetkililere Arhavi halkı ve balıkçılar bu projeye kesinlikle karşı olduklarını daha önce birçok kez bildirdi buna rağmen böyle bir toplantının yapılmasını istemiyoruz diye belirttiler.

Arhavi Belediye Başkan yardımcısı Engin Erkan ise, geçen yıl mayıs ayında Arhavi Belediye meclisinde oy birliği ile Arhavi sahillerinde kafes balıkçılığını istemedikleri doğrultusunda karar aldıklarını belirterek, ilgili karar örneğini toplantıyı organize eden resmi kurum yetkililerine sunarak ÇED bilgilendirme toplantısı istemediklerini söyledi.
Vatandaşların ve balıkçıların ÇED toplantısı istemediklerini belirtmelerine rağmen Şirket yetkilileri ile resmi kurum yetkilileri ısrarla ÇED bilgilendirme toplantısı yapmak istemesine karşı balıkçılar tepki gösterdi.
Balıkçılar ve Arhavi’li vatandaşlar kafes balıkçılığını istemediklerini, denizlerden uzak durulması gerektiğini, bilgilendirme de istemediklerini belirterek, toplantının yapılamadığına dair tutanak altına alınmasını talep ettiler.
Yaşanan bu gelişimler üzerine Tarım Müdürlüğü temsilcileri ile muhtarlar kafes balıkçılığının istenmediği doğrultusunda tutanak tutarak imza altına alarak ÇED bilgilendirme toplantısı yapılamadı.

>Haber: ARTVİN-Gençağa Karafazlı

Fotoğraf: Eren dağıstanlı

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -