Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

YUSUFELİ’DE LİMAK HOLDİNGİN PATLATTIĞI DİNAMİTLER EVLERİN ÇATILARINI DELDİ”

YUSUFELİ’DE LİMAK HOLDİNGİN PATLATTIĞI DİNAMİTLER EVLERİN ÇATILARINI DELDİ”
227 views
02 Haziran 2021 - 20:38
Spread the love

“LİMAK HOLDİNGİN PATLATTIĞI DİNAMİTLER EVLERİN ÇATILARINI DELDİ”

GENÇAĞA KARAFAZLI -HÜSEYİN ALTUN

Artvin Yusufeli ilçesinde limak holding tarafından yapımı devam eden yeni yol inşası sırasında bugün saat 16:45 patlatılan dinamitler sonrası bazı evlerin çatıları hasar gördü.

Patlatılan dinamitlerin etkisiyle mahalle adeta savaş alanına dönerken yol üzerinde bulunan bir araca kaya çarpması sonrası maddi hasar oluştu, bir vatandaş ise hafif şekilde yaralandı.

Mahalle halkı haber verilemeden dinamit patlatılmasına tepki gösterdi sorumluların cezalandırılması için yetkilileri göreve çağırdı.

Artvin’in Yusufeli barajı inşaatı ve yeni yerleşim yeri inşaat çalışmaları sürdüren Limak holding Yusufeli yıkıklardaki yol yapım çalışmaları esnasında mahalle sakinlerine haber vermeden dinamit patlatması adeta bir faciaya sebep oluyordu.

Dinamit patlamaları sonrası evlerinin üzerine ve içerisinde kayaların düştüğünü gören mahalle sakinleri korku dolu dakikalar yaşadılar.

Dinamit patlamaları sonrası Nurettin Taşçı adlı yurttaşın evi ve arabası hasar gördü. Taşçı yaşadıklarını şu şekildi aktardı;

Bir anda art arda patlama sesleri ve havada toz bulutu oluştu ardından kayaların havada uçuşarak bize doğru geldiğini gördük. Çok korktuk kayalar ev ve aracıma isabet etti. Az daha canımızdan oluyorduk. Şimdi sorumlu biz Yusufeliler mıyız? İlgili sorumlu makamlar suçlu kimse bulup ortaya çıkarmasını bekliyoruz”

“EVİNİN İÇERİSİNDE KAYALAR DÜŞÜNCE PANİK YAŞADI”

Dinamitlerin patlaması sonrası evinin içerisinde kayalar düşen kadın vatandaş panikleyince yardımına komşuları geldi. Kadın vatandaş kimsenin kendilerine dinamit patlatılacağı ile ilgili haber vermediğini hala olayın şokunu yaşadığını aktardı.

“100 KİLO YERİNE BİR TON DİNAMİT Mİ PATLATTILAR?”

Ahmet Keleş adlı Yusufeli li vatandaş ise sosyal medya hesabından yaşananalar tepki göstererek “yıkıklarda yol yapım çalışmasından dolayı yapılan patlamada bir vatandaşımız hafif yaralı iki araç hasar almıştır can kaybı yoktur. Bu kadar sorumsuzluk olmaz Artvin Valimizi Yusufeli kaymakamımızı bu konunun üstünde durmasını ısıtıyoruz. Acaba ateşleme yapan işçilerin dinamit patlatma belgeleri yeterlimi yoksa, 100 kilo dinamit koyulacak yere bir tonumu koyuyorlar. Bütün sorumluların bir an önce tespit edilip yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz”

“CAN VE MAL GÜVENLİĞİMİZ KALMADI”

Görüntüler çok korkunç ve geleceğe dair ilçemiz halkı adına korku verici bir durumdur diyen Hasan AKAN adlı vatandaş ise; “Yıkıklar mevkiinden başlayarak, eski sarıgöl köprü kavşağına kadar devam eden bu çalışmalar, bundan sonra insan hayatını tehdit eder boyuttadır. Her gün bu yolu kullanan insanlar korku içinde bu yoldan geçeceklerdir. Can ve mal güvenliğimiz kalmadı.

Bugün yaşadığımız bu olaya sadece bir iş kazası olarak bakmamalı, yapılan bu patlatma, yol çalışması yapan firmanın çok ciddi mühendislik hesap hatası ve iş sağlığı ve güvenliği hatasıdır telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebilirdi! bugün can kaybı olmamıştır ancak, böyle devam ederse olmayacağının da garantisi yoktur.

İlgili kamu kurum ve kuruluşları daha sert yaptırımlar yapmasını, ilgili firmayı daha bilimsel hesaplama ve güvenlik önlemlerini artırmasını, ayrıca halkımızı tehlikeye sokmayacak alternatif uygulama ve yolların bulunmasını istiyoruz. Bu yaşananların tekrarının yaşanmamasını umuyoruz”.

 

 

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -