Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

YURTTAŞ KAZİM AMELİYAT OLDU YAŞAM SAVUNUCULARINA SELAM GÖNDERDİ

YURTTAŞ KAZİM AMELİYAT OLDU YAŞAM SAVUNUCULARINA SELAM GÖNDERDİ
241 views
05 Ocak 2021 - 12:19
Spread the love

HES karşıtı yaşam mücadelesinin simge isimlerinden ‘Yurttaş Kazım’ geçirdiği rahatsızlık sebebiyle ameliyat oldu

Gençağa KARAFAZLI

Kamuoyunda ‘Yurttaş Kazım’ olarak tanınan ve HES’lere karşı mücadele edip dava açabilmek için önce ahırındaki ineğini satan ve ardından da yine aynı dava için bankadan kredi çeken 84 yaşındaki Kazım Delal, rahatsızlığı nedeniyle ameliyat oldu.

​Viçe Gazetesi’nden Ömer Şan’ın haberine göre, Doğu Karadeniz Bölgesi ile yurt genelindeki hidroelektrik santrallerine (HES) karşı verilen mücadelenin simge isimlerinden olan Kazım Delal, bir süre önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış ve uzunca bir süre hastalığı nedeniyle hem yatarak ve hem de evde tedavi süreci yaşamıştı.

​Son olarak Rize RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Bölümünde tedavisine başlanan Yurttaş Kazım’a konan ‘prostat ve mesanede taş’ teşhisinin ardından, önceki hafta ameliyata alındı.

​RTEÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Hüseyin Eren tarafından ameliyata alınan Yurttaş Kazım’ın yaklaşık 500 gramlık bir prostat kesesi ile birlikte bir de 8 cm’lik bir mesane taşı alındığı öğrenildi.

​Hastaneden yaklaşık 11 gün kalan ve ardından tedavisine evde devam edilen Kazım Delal’in sağlık durumunun iyi olduğu ve sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapıldığı kaydedildi. Ayrıca Delal’in ameliyatları sırasında yapılan biyopsi ve onkoloji kontrollerinin de sorunsuz olduğu ve şimdilik tedavisi ile birlikte evinde dinlendiği kaydedildi.

​Rahatsızlığı nedeniyle bir süre gündemi takip edemediğini kaydeden Yurttaş Kazım, yaşam mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmediğini, başta HES’ler olmak üzere, suyuna ve toprağına, dağına-toprağına ve ormanlarına, yaşam alanlarına sahip çıkan herkese selamlarını ilettiğini belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -