Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Vali: Kimse ahkam kesmesin, yeşil yolu yapacağız

Vali: Kimse ahkam kesmesin, yeşil yolu yapacağız
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
155 views
03 Ocak 2021 - 11:34
Spread the love

Muhamet Kaçar-DHA
Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol projesine gelen tepkiler sonrasında Rize Valisi Ersin Yazıcı, köy muhtarları ve turizm derneklerinin temsilcileri ile bir araya geldi

 Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol projesine gelen tepkiler sonrasında Rize Valisi Ersin Yazıcı, köy muhtarları ve turizm derneklerinin temsilcileri ile bir araya geldi. 2 muhtarın karşı görüş bildirdiği, 7 muhtarın ise onayladığı projenin ‘Doğaya daha az zarar vermek koşuluyla’ devamı yönünde karar alındı.

Rize Valisi Ersin Yazıcı, “Ne tabiatı harap edeceğiz, ne de tarihimizi yok edeceğiz. Rize’de yaşamayan beş, on günlüğüne gelenler Rize’nin yaylaları ile ilgili lütfen ahkam kesmesin. Bu şehirde yaşayan, bu yaylalarda yaşayan insanlar yolun yapılmasına rıza gösteriyor. Bu yolu yapacağız” diye konuştu.

Fırtına Vadisi İnisiyatifi Üyesi Avukat Yakup Şekip Okumuşoğlu ise, projenin devamı yönündeki karara tepki gösterdi.

Okumuşoğlu, “Rize Valisine ise bir yurttaş olarak soruyorum; emrinizdeki muhtarlardan yazı aldınız. Aldığınız bu yazı yolu yasal mı kıldı, meşru mu kıldı? Ama lütfen buyurun gelin, muhtarları ikna ettiğiniz gibi bizleri de ikna edin. Şahsen ben ikna olmaya ön yargısız hazırım. Ama bilin ki bu halkın, cevabını merak ettiği pek çok sorusu olacak” dedi. 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -