Kuzey Teve

Uzungöl’de uzun ihale

Uzungöl’de uzun ihale
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
57 views
03 Ocak 2021 - 11:55
Spread the love

 

“Uzungöl Doğu Kıyısı ve Göl Kıyısı 2. Kısım Parkı” alanlarının işletmesi, 10 yıllığına kiralanmak üzere ihaleye çıktı

Trabzon’un Çaykara İlçesi’ne bağlı doğa ve turizm cenneti Uzungöl’de son günlerde başlayan ihale tartışması, ilginç bir hal alarak devam ediyor.

 

Enise Yıldırım’ın Habertürk’te yer alan haberine göre mülkiyeti Çaykara Belediyesi’nde olan, Uzungöl Mahallesi Gölbaşı mevkisinde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılarak düzenlenen “Uzungöl Doğu Kıyısı ve Göl Kıyısı 2. Kısım Parkı” alanlarının işletmesi, 10 yıllığına kiralanmak üzere ihaleye çıktı.

 

İhale öncesinde işletme sahipleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, parkın kiralanmasının yanlış olduğunu söyledi. 

 

‘İPTAL ETTİREMEZSEK BİZ İŞLETECEĞİZ’ 

 

Soylu, “Uzungöl halkı ve sivil toplum temsilcileri olarak vatandaşların ve misafirlerin göl kıyısındaki gezinti alanlarının kiraya verilmesine kesinlikle karşıyız. Bir an önce bu ihaleden vazge- çilmesini bekliyoruz. Aksi durumda ihalenin iptali için dava açacağız” dedi. Ancak ihale yapıldı. En yüksek teklifi ise ihaleye karşı çıkan Uzungöl Turizmciler Derneği verdi. İki parktan birine yıllık 60 bin TL, diğerine ise 115 bin TL fiyat veren dernek, parkları işletme hakkını kazandı. 6 şirketin girdiği ihaleyi alan derneğin başkanı Soylu, “İhaleye en yüksek teklifi verdik. Ama hukuki süreç devam edecek. İhalenin iptal edilmesi için mücadele edeceğiz. Bir sonuç alamazsak da kazandığımız bölümleri işletmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

 

KAYNAK: HABERTÜRK

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -