Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

UZMAN ÇAVUŞ’TAN SAĞLIKÇILARA SALDIRI VE TEHDİT İDDİASI

UZMAN ÇAVUŞ’TAN SAĞLIKÇILARA SALDIRI VE TEHDİT İDDİASI
396 views
29 Aralık 2021 - 15:44
Spread the love

Gençağa Karafazlı

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde Jandarmada görevli uzman çavuş rahatsızlığı nedeniyle çağırdığı 112 de görevli sağlık çalışanlarına saldırdı.
Artan şiddet ve şiddetin önlenmesi noktasında 112 sağlık emekçilerinin yalnız ve sahipsiz bırakıldığını açıklayan ve olay sonrası uzman çavuş hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Artvin SES saldırı olayına tepki gösterdi.

Dün akşam üstü Artvin, Kemalpaşa ilçesi 112 acil sağlık istasyonunu arayan ilçe jandarma komutanlığında görevli uzman çavuş Gökhan ULUDAĞ rahatsızlandığını bildirerek yardım istedi. Çağrı üzerine Uludağ’ın evine giden sağlık görevlileri müdahale esnasında bir anda Uludağ’ın saldırı ve küfürlerine maruz kaldıkları iddia edildi.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırı sonrası Sağlık emekçileri sendikası (SES) Artvin temsilciği bir açıklama yaparak saldırı olayını kınadı.

“CİNSİYETÇİ AYRIMCI KÜFÜRLERLE SALDIRDI”
SES Artvin temsilcisi Dr. Serhan Sefatlı, Jandarma görevlisi çavuş Gökhan Uludağ hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurunda bulunduklarını açıklayarak olayla ilgili şunları söyledi; “Dün ilimiz Kemalpaşa 1 nolu ASHİ nöbetinde saat 17:44’te vaka bildirimi yapılmış olup 2 dakika sonra vakaya erişilmiştir. 112 kadın sağlık emekçileri tarafından hasta Gökhan ULUDAĞ’a gerekli müdahaleler yapılırken cinsiyetçi, ayrımcı sinkaflı kelimelerle sözlü ve fiziksel saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı esnasında Ambulans ve içindeki tıbbı cihazlar yumruklanmış ve dağıtılmıştır. Tıbbı müdahaleler şiddetle engellenmiştir.”

Saldırı esnasında ambülans şoförünün saldırgan uzman çavuş Uludağ’ı sakinleştirmeye çalıştığı esnada şoföründe saldırıya uğradığını ifade eden Dr. Safatlı; “Gürültüler üzerine ambulans şoförü arka kabine gelerek hastayı sakinleştirmeye çalışırken ona da sinkaflı kelimelerle hakaret etmiş, fiziksel şiddet yöneltmiş aynı zamanda kamu malı olan sedye ve ambulans duvarlarını da yumruklamaya devam etmiştir.112 sağlık emekçileri tarafından ambulans terk edilmiş ve komuta merkezi durum hakkında bilgilendirilmiş ve kolluk çağrılmıştır.
Saldırganın Jandarma görevlisi olması nedeniyle polisin hiçbir müdahalede bulunmadığını iddia eden Dr.Sefatlı; “ Sağlık görevlisi arkadaşlarımız olay esnasında polise haber verdi polisler geldiğinde Jandarma çavuşu tehdit ve hakaretlerine devam etmiştir. Saldırgan jandarmada uzman çavuş olması dolayısıyla kendi arkadaşlarının haberdar edilip sağlık emekçilerine hadlerini bildirmesini de talep etmeyi ihmal etmemiştir. Polisin yanında dahi tehditlerini sonlandırmamıştır.” dedi.

“SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK ÇALIŞNALARININ CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAMIYOR”
Olay sonrası sağlık çalışanlarını cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Dr. Dr. Serhan Sefatlı, olayın peşini bırakmayacaklarını takipçisi olacaklarını ifade ederek, acil sağlık hizmetleri genel müdürlüğünün sağlık çalışanlarının can güvenliklerini sağlayamadığını kaydederek şunları söyledi; “Daha önce uyarmıştık bizi dinleyen olmadı, Şimdi soruyoruz Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü ve Sağlık Bakanlığı sizin gözetim ve koruyuculuğunuzdaki sağlık emekçilerinin can güvenliğini koruyabiliyor musunuz? Biz koruyamadığınızı yaşadığımız bu tür saldırılarla biliyoruz. Sağlık emekçilerinin en ufak hak arama taleplerinde disiplin hukukunu işleten kamu otoritelerinin, kamu hizmeti yürüten sağlık emekçilerine fiziksel ve sözel şiddet uygulayan hastalara da gereken yaptırımda bulunmaları gerekmektedir. Bu olayın tarafı ve takipçisi olarak şiddetle kınıyoruz. Üyelerimizin iş güvenliği ve can güvenliğine gelecek herhangi bir durumdan sizin sorumlu olduğunuzu hatırlatmak isteriz.” dedi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -