Kuzey Teve

Twitter Elon Musk yönetiminde iflasa sürükleniyor

Twitter Elon Musk yönetiminde iflasa sürükleniyor
57 views
29 Kasım 2022 - 12:10
Spread the love

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın reklam ortaklarını birer ikişer kaybetmesine rağmen Elon Musk’ın kararlarından vazgeçmemesi “bu adam ne yapmak istiyor” diye sordurdu.
Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, gözlerimizin önünde eriyor. Bu durumun sebebi ise, platformun dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın kişisel oyuncağı haline gelmiş olması. Mavi kuşu satın aldıktan sonra yaptığı hamlelerle tepkileri üzerine çeken Elon Musk, bu hareketleriyle sadece antipatik bir kişilik haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda büyük reklam verenlerin de çalışmak istemeyeceği bir patron hüviyetine büründü.

Yapılan son çalışmalara göre ünlü sosyal medya platformuna 2020 yılına kadar reklam veren büyük şirketlerin en az yarısı bu yıl itibariyle reklam anlaşmalarını sonlandırdı. Bu firmaların başında Apple, LinkedIn, Ford, General Motors, Meta, Nestle, CNN gibi isimlerin gelmesi, durumun hiç de iyiye gitmediğini gösteriyor.

Sadece bu şirketlerin geçtiğimiz yıllarda yıllık ortalama 2 milyar dolar seviyesinde reklam harcaması yaptıkları düşünüldüğünde Twitter’ın kaybının ne kadar büyük olduğu daha net anlaşılıyor.

Bununla birlikte Elon Musk’ın bu kötü gidişatı durdurmak için yaptığı hiçbir ciddi çalışma yok. Üstelik geçtiğimiz günlerde sahte bir hesabın çok ünlü bir şirket adına hesap açıp parayla mavi tik satın aldıktan sonra attığı tweetler yüzünden gerçek şirketin değerinin yüzlerce milyon dolar düşmesine sebep olması, Elon Musk’ın mavi tik konusunda ne kadar yanlış bir yol izlediğini bir kez daha gözler önüne sermişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN