Kuzey Teve

TSK’dan FETÖ’cü olduğu için atılan Akit yazarı: Rakı içenlerin yarısı Sabetayist

TSK’dan FETÖ’cü olduğu için atılan Akit yazarı: Rakı içenlerin yarısı Sabetayist
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
80 views
03 Ocak 2021 - 13:01
Spread the love

 Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) Fethullahçı olduğu için atılan Vehbi Kara, Akit gazetesindeki köşesinde ilginç “tespitlerde” bulundu.

Kara, yazısında Türkiye’de yaşanan son gelişmelere değindi. Dış politikaya da değinen Kara, Türkiye’nin S-400 alımının ardından yaşadığı tartışmalara değindi.

“HANGİ TOPLANTIYA GİTSENİZ BUNLARI, DİNİMİZDE İÇİLMESİ YASAK OLAN ALKOLLÜ İÇKİ BARDAKLARI İLE GÖRÜRSÜNÜZ”

Akit yazarı Kara, şu ifadeleri kullandı:

“Savunmamızı güçlendirdiğimiz için neredeyse özür dileyen bir politika üretiyoruz. Peki, dış politikadaki bu ezik ve kişiliksiz tavrın sebebi nedir?

En önemli sebeplerinden bir tanesi; Tevfik Rüştü Aras’ın 1925’ten 1938 yılına kadar Dışışleri Bakanı olması ile başlayan milli duygulardan uzak tavırlardır. Aslen doktor olan bu zat, Yunanistan ile yapılan mübadelede de görev almıştır. Fakat asıl hüneri; Sabetay Yahudilerinin hariciye nezaretine doldurulmasında olmuş devlet kadrolarının Sabetaycılar tarafından işgal edilmesinde büyük bir rol oynamıştır. O gün bu gündür hariciyemiz monşerlerle dolup taşmış; ülkemizi onurlu bir şekilde temsil kabiliyeti olmayan Sabetay Yahudilerinin eline geçmiştir.

Bu durum silahlı kuvvetler başta olmak üzere devlet kadrolarının tamamında benzeri bir şekilde devam etmiştir. Ne yazık ki; Ak Parti iktidarında da durum fazla değişmemiştir. Hangi toplantıya gitseniz bunları, dinimizde içilmesi yasak olan alkollü içki bardakları ile görürsünüz. İşin kötüsü sizin içki içmediğinizi görürlerse pis pis bakıp “ne münasebetsiz adam” diye arkanızdan konuşmaya başlarlar.

Orduevlerinde ve devletin sosyal tesislerinde son zamanlarda büyük bir alkollü içki patlaması yaşanmaktadır. Yurt dışındaki devlet konutlarında ve elçiliklerde de alkollü içkilere ödenen meblağın haddi hesabı yoktur. İşin kötüsü bunun hesabını tutan veya ‘ayıptır, günahtır’ diye hesap soran dahi yoktur.”

“ASKERİYEYE AİT SOSYAL TESİSLERDE BİRÇOK MASADA İÇKİ GÖRMEK MÜMKÜNDÜR”

“Şimdi bazı okuyucular diyebilir ki; ‘Şimdi durum değişti. Artık kimseye içki içme konusunda ısrar edilmiyor’ Ben bu kanaatte değilim” diyen Kara yazısını şöyle sürdürdü:

“Özellikle askeriyede şimdi manevi baskı çok şiddetlidir. Zira askeriyeye ait sosyal tesislerde birçok masada içki görmek mümkündür. Müslüman bir ülkede yaşadıklarını unutan bu insanlara ne söylenir veya buna müsaade eden devlet yöneticisi ve komutanlara ne denir? Bilemiyorum. Fakat ülkemi bu hale getiren Sabetay Yahudilerine karşı mücadele azmimin daha çok kuvvetlendiğinden şüpheniz olmasın.

Bu söylediğim acı gerçekleri ve benzerlerini, benim gibi yaşayan milyonlarca vatan evladı vardır. Lakin çıkıp söyleyemezler veya böyle bir imkanları yoktur. Benim gibi yazma fırsatı bulan çok az sayıda insan vardır. Ülkemizin yıllardır kalkınamaması ve gerekli her şey mevcut iken; ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlayamamasının temel sebeplerinden bir tanesi işte bu ‘Sabetaycı Yahudi’ gerçeğidir.

“NEREDE HALKI AŞAĞILAYAN VE RAKI İÇEN BİR DEVLET GÖREVLİSİ GÖRÜRSENİZ BİLİN Kİ…”

Akit yazarı Kara yazısında ayrıca şunları kaydetti:

“Sabetay Yahudilerinin kökenini araştırmak için mezarlıklarına gidip aile kökenlerini öğrenmeye gerek yoktur. Nerede halkı aşağılayan ve rakı içen bir devlet görevlisi görürseniz bilin ki; bu kişi yüzde elli ihtimal ile bu menfaat grubunun üyesi veya esiridir. Kendisi Yahudi inancı taşıdığı ve Yahudi ismi de olduğu halde Türk gibi görünür. Hatta bazen Cuma namazlarına giderek, insanları kandırdığını zannederler. Kendi aralarında Türklerle alay etmekten çekinmezler. 

İşte bunları devlet mekanizmalarından temizleyip vatanperver asker ve bürokratın işbaşına gelmesi oylarımızla iktidara getirdiğimiz siyasetçilerin işidir. Eğer bu kan emici keneden farksız Sabetaycı güç odaklarını temizleyemez isek daha yıllarca uğraşsak dahi bir adım ileriye gidemeyiz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -