Kuzey Teve

Tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 24e yükseldi

Tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 24e yükseldi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
129 views
03 Ocak 2021 - 10:23
Spread the love

Tren kazasının ardından Başbakanlık geçici yayın yasağı getirmişti. Bu sabah RTÜK, başbakanlık yazısı ile kazayla ilgili yayın yasağının kaldırıldığını bildirdi. 

Gazeteciler ile vatandaşlar yayın yasağına tepki gösterirken birşeylerin gizlendiği endişesini paylaşanlar da oldu.

Tren kazasına toplumun farklı kesimlerinden de tepkiler geldi.

Kazanın hemen ardından bir açıklama yapan CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi “Tekirdağ İl Başkanımız ve bir CHP heyeti an itibarıyla Çorlu Devlet Hastanesinde. Tekirdağ Milletvekilimiz İlhami Özcan Aygun olayın meydana gelmesi sonrasında hemen Tekirdağ’a hareket etti. Olayı ayrıntılarıyla takip edeceğiz” dedi. Çebi, CHP Tekirdağ İl Başkanından aldığı bilgiyi de paylaştı. Çebi’nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bilgiye göre, devrilen vagonlardan henüz 2’si kaldırılmış değil. “Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor” diyen Çebi, mesajında başsağlığı da diledi.

Türkiye Komünist Partisi Tekirdağ İl Örgütü’nden de konuyla ilgili yazılı açıklama yapılarak, yaralı yurttaşlar için kan verme çağrısında bulunuldu.

HDP Genel Merkezi ise yayınladığı acil çağrı ile Tekirdağ’daki kaza için herkesi dayanışmada bulunmaya çağırdı.

Kaza sonrasında yakınlarını arayanlar da vardı. Yakınlarını arayanlar mesajlarını sosyal medya platformları üzerinden paylaştı.

Tren kazası ile ilgili Daily Sabah’ın sosyal medyada paylaştığı “Son yıllarda Avrupa ve Birleşik Devletlerde yaşanmış bazı tren kazaları” başlıklı tweti de çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisine neden oldu.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan yaralı listeleri ile Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilerde de farklılıklar vardı. Çorlu Devlet Hastanesi’nin verilerini paylaşan vatandaşlar, 146 yaralının adını sosyal medyada paylaştı.

Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada 184 nolu telefonun aranarak yaralı ve ölüler ile ilgili bilgi alınabileceğini açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -