Kuzey Teve

Trabzon’da avukatlar oturma eyleminde!

Trabzon’da avukatlar oturma eyleminde!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
75 views
03 Ocak 2021 - 13:02
Spread the love

TBMM Genel Kuruluna bu hafta sunulacağı açıklanan Avukatlık Kanunun’nda ki değişikliklere ilişkin Trabzon Barosu tarafından bugün Meydan Parkında bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasının ardından avukatlar oturma eylemi yaptı.

Türkiye’de son dönemde gündem maddesi olan Avukatlık Kanununda değişiklikler, Trabzon Barosu tarafından da protesto ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez’de dahil Türkiye’de ki bir çok baro başkanının Ankara’ya yürümesinin ardından bugün de Meydan Parkında bir basın açıklaması düzenlendi. 

Ankara’ya yapılan yürüyüşe rağmen TBMM Gündemine bu hafta geleceği açıklanan Avukatlık Kanunu aki değişikliklere tepki olarak Trabzon Barosu, Meydan Parkında yaptığı basın açıklamasının ardından oturma eylemi yaptı.

arabulucuya ihtiyacımız olmamıştır.

Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Avukatlık yasasının 110. Maddesine göre adalet komisyonuna siz gidin, 80 Baronun ve Türkiye Barolar Birliği’nin imzaladı 19 Mayıs ve 1 Haziran bildirileri doğrultusunda görüşlerimizin orada temsil eden açıklayınız dedik.

Malesef buna da bir cevap alamadık. O süreçte Sayın Birlik başkanı bırakın Birlik başkanı olduğunu avukat olduğunu unutmuş olacak ki basın aracılığıyla 3 kişi gelsin ben arabuluculuk yapıyorum demeye kalkmıştır. Bizim hiçbir zaman arabuluculuğa, arabulucuya ihtiyacımız olmamıştır. O saatlerde yoktu bu saatten sonra da olacak hali yok.

Bırakın sizi çevreleyenleri, bizi dinleyin.

Açık, net bir biçimde söylüyorum talebimiz hala aynı ‘geri çekin’ bunu ne avukatlara ne barolara ne bu ülkenin halkına ne de bu ülkeye Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapmayın talebimizi tekrarlıyoruz.

Diyaloğa açığız, Sayın cumhurbaşkanına çağrımız devam ediyor birde bizden dinleyin diyoruz, bırakın çevrenizde bu yasanın çıkmasını isteyen 2-3 kişinin isteği doğrultusunda hareket etmeyin diyoruz.

Çoklu baronun çıkmasını isteyen tek bir Baro Başkanlığı yoktur. 80 Baro Başkanlığı var o çoklu baroya amasız fakatsız karşıdır o yüzden çağrımızı tekrarlıyoruz. Bırakın sizi çevreleyenleri, bizi dinleyin.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -