Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Tayfun Tan “Hiçbir üreticimizi mağdur etmedik”

Tayfun Tan “Hiçbir üreticimizi mağdur etmedik”
455 views
13 Nisan 2022 - 18:40
Spread the love

Rize’de Gübre diye dağıtılan çuvallardan mermer tozu çıkmasına yönelik vatandaşların gösterdiği tepki sonrası Arıcılık federasyonu Rize il Başkan Yardımcısı Tayfun Tan bir açıklama yaptı

“BİZ ÜRETİCİLERİMİZ MAĞDUR ETMEDEKİ ETMEYECEĞİZ DE”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Türkiye tarım hayvancılık ve arıcılık federasyonu Rizeli çay üreticilerine Gübre diye mermer tozu satmaya çalıştığı şeklinde ki haberimizin kamuoyunda büyük yankı bulmasının ardından Türkiye tarım hayvancılık ve arıcılık federasyonu Rize il başkan vekili Tayfun Tan bir açıklama yaptı.

Tan, tedarikçi firmanın hatalı eylemi sonrası üreticilere verileceği belirtilen gübrenin dağıtımının genel Başkan Mustafa Sarıoğlu tarafından durdurulduğunu ifade ederek konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Tan “Bugün Ardeşen de dağıtılacak olan 25.5.10 Çay gübresinin dağıtımı tedarikçi firmanın baskısız çuval ve içeriğinin çaya uygun olmadığı anlaşılması üzerine genel Başkanımız Mustafa Sarıoğlu tarafından dağıtımı durdurulmuş ve yeni gelecek olan gübrenin dağıtımı hafta sonu yapılacağını açıklanmıştır.

Medyada yer alan konuyla ilgili haberler sonrası kamuoyunun yaşanan olayla ilgili gerçekleri bilmesini istediğimiz şey şudur.

Ardeşen de vatandaşlarımızın tepki gösterdiği gübre dağıtım esnasında bir tek çay üreticisi vatandaşımızdan bir tek kuruş para alınmamıştır. Hiçbir çay üreticisine de gübre dağıtımı yapılmamıştır.

Şu gerçeği de çay üreticisi vatandaşlarımızın bilmesinde yarar var. Gelen mermer tozu denilen Gübre geri gönderilip analiz sonucunda gübrenin 15. 5- 10 olduğu anlaşılmıştır. Önümüzdeki günlerde bizlerin aracılığıyla kâr amacı gütmeden verdiğimiz dağıtım sözünü yerine getireceğiz” dedi

Öte yandan yaşananlarla ilgili görüntülerin ve haberin ANK haber ajansı tarafından yayınlanmasının ardından CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarı Bal özel Tweet’ tır hesabından bir paylaşımda bulundu.

Bal “Gübre fiyatları 4-5 kat artınca, ortaya gübre sahtekârları çıktı. Çiftçimizin borçla, belirsizlikle boğuşurken elindeki üç kuruşa göz dikenlerden derhal bu sahte gübreyi üreten, bunu dağıtanlar hakkında soruşturma açılmalıdır. Kimsenin yaptığı yanına kâr kalmamalıdır.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -