Kuzey Teve

Taşdemir: Faşit grup saldırıyor, polis müdahale etmiyor

Taşdemir: Faşit grup saldırıyor, polis müdahale etmiyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
117 views
03 Ocak 2021 - 12:56
Spread the love

 Ankara’da hayatını kaybeden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk cenazesinin defnedildiği sırada ırkçı bir grup tarafından tekbirli saldırı gerçekleşti.

 Kandıra F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Tuğluk, hapishaneden izinli olarak çıkarıldı ve cenazeye katıldı. Gölbaşı İncek Mezarlığı’na defin işlemi yapılırken, dışarıdan gelen bir grup ırkçı slogan ve hakaretlerle cenazenin gömülmesini engellemek istedi. Grup, “Burası Ermeni toprağı değil” diye sloganlar attı.

 HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ve milletvekillerinin de bulunduğu cenazeye katılanlar, sosyal medyadan “faşistler etrafımızı sardı” şeklinde paylaşımda bulundu.  

 TEKBİR GETİRİP TAŞ ATIYORLAR

 Cenaze törenine katılan ve ırkı grubun defin işlemi sonu erdikten sonra bir anda ortaya çıktığını Artı Gerçek’e anlatan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, “  Bir grup gelip bir anda mezara saldırdı. Engellemeye çalıştık, polisler müdahale etmedi. Ardından bir grup daha geldi. Mezarın içine girip bizlere taş atmaya başladılar. Saldırılar nedeniyle cenazeyi geri çıkarmak zorunda kaldık. Hala mezarlık içindeyiz. Hala etrafımız bir grup faşist tarafından kuşatılmış halde ve emniyet kılını kıpırdatmıyor. Polisler herhangi bir müdahalede bulunmuyor. Kaç kişilik bir grup olduğunu göremiyorum. Faşist grup tekbir getiriyor.  Biz mezarlıktayız. Şuan burada Eşgenel Genel Başkanımız Serpil Kemalbay, Osman Baydemir, Sırrı Süreyya Önder, Sırrı Sakık, Ahmet Türk, Besime Konca hemen hemen hepimiz buradayız. Polis kapı önünde saldıran grupsa polisin arkasında duruyor” dedi.

 Irkçı grubun saldırılarının devam etmesi üzerine Hatun Tuğluk’un cenazesi mezarından çıkarıldı. Aile cenazeyi Dersim’e götürme kararı aldı. Mezarlıkta bekleyiş sürüyor. 

MEZARLIK İÇİNE GİREN ARAÇLARLA UZAKLAŞTIRILDILAR

Bu arada mezarlığa gelen takviye güç saldırgan grubu durduruken mezalrık içine kadar getirlen araçlarla milletvekillerinin ve cenazye katılanların mezarlıktan uzaklaştırıldıkları öğrenildi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -