Kuzey Teve

Sur Belediyesi Eş Başkanı Buluttekin gözaltına alındı

Sur Belediyesi Eş Başkanı Buluttekin gözaltına alındı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
40 views
03 Ocak 2021 - 12:23
Spread the love

 Remzi BUDANCİR


ARTI GERÇEK-Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi’nin hizmet binasına da sabah saatlerinde polis tarafından baskın düzenlendi. Polislerin zırhlı araçlar ve bariyerlerle ablukaya aldığı binada arama sürerken, Sur Belediye Eş Başkanı Filiz Buluttekin ve Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Eken’in evlerine sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Evlerde yapılan aramalar sonucu Belediye Eş Başkanı Buluttekin ve Meclis Üyesi Eken gözaltına alındı. Gözaltı gerekçeleri hakkında bilgi alınamayan Buluttekin ve Eken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  

Sur Belediyesi Eş Başkanı Cemal Özdemir’in de evine baskın yapıldığı belirtildi. Özdemir evinde bulunamazken, polisler yaptıkları aramadan sonra evden ayrıldı.  

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE İZİN VERİLMEDİ, MÜDAHALE SIRASINDA MİLLETVEKİLİ YERE DÜŞTÜ

Aramaların sürdüğü Sur Belediyesi’ne çıkan caddeye çok sayıda TOMA, zırhlı araç ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı. Belediye önü bariyerlerle kapatılırken, binanın karşısında bekleyen belediye meclis üyeleri ise polis tarafından uzaklaştırılmak istendi.  Bunun üzerine polisten tebligat istendi.

Polis ise Diyarbakir Valiliğinin 15 günluk eylem etkinlik yasağı kararı olduğunu belirterek toplanmalarına izin verilmeyeceğini belirtti. Ardından meclis üyeleri belediyenin önünden uzaklaştırıldı. Polisin bu müdahalesi sırasında HDP Milletvekili Remziye Tosun yere düştü.

Polis ablukası altında olan belediyede aramalar devam ediyor.

AVUKAT BULUTTEKİN: 10 YAŞINDAKİ OĞLUNUN KAFASINA SİLAH DAYADILAR

Öte yandan Sur Belediyesi Eş Başkanı Filiz Buluttekin’in avukatı Sertaç Buluttekin de operasyona ilişkin Twitter’dan bir açıklama yaptı.

Avukat Buluttekin, “Müvekkilim Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin evine baskın düzenlenerek göz altına alındı. Eve giriş sırasında polisler Filiz Buluttekin’i, eşini ve 10 yaşindaki oğlunu yere yatırıp kafalarına silah dayamışlar! Polis şiddeti ve hukuksuzluk artık rutin“ ifadelerini kullandı.

Müvekkilim Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin evine baskın düzenlenerek göz altına alındı. Eve giriş sırasında polisler Filiz Buluttekin’i, Eşini ve 10 yaşindaki oğlunu yere yatırıp kafalarına silah dayamışlar!
Polis şiddeti ve hukuksuzluk artık rutin!!

652 kişi bunun hakkında konuşuyor


Sur Belediyesi Eş Başkanı Filiz Buluttekin

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -