Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“SKANDAL KAZADA SKANDAL GÖREVDEN ALMA GERÇEKLEŞTİ”

“SKANDAL KAZADA SKANDAL GÖREVDEN ALMA GERÇEKLEŞTİ”
560 views
11 Mart 2022 - 19:23
Spread the love

 

Kuzeytv haberi sonrası Milli eğitim de görevli 1 şube müdürü 1 şef açığa alındı

“SKANDAL KAZADA SKANDAL GÖREVDEN ALMA GERÇEKLEŞTİ”

Gençağa Karafazlı-Emre Koç-

 

RİZE- 4 gün önce Rize merkez Portakallık Mahallesi’nde meydana gelen kaza sonrası Rize il milli eğitim müdürü Engin Emen ‘in görevden alınması istenirken Milli eğitim de taşımalı eğitimden sorumlu şube müdürü Mehmet Aşçı ile görevli şef Ruhi Durak’ ın açığa alınması tepkilere neden oldu.

Öğrenci servis minibüsü şoförü İsmail Bıyık yönetimindeki 53 DR 986 plakalı servis minibüsü park halinde duran TIR’a çarpmış 14 öğrenci yaralanmış servis şoförü Bıyık’ın annesi Fatma Bıyık kazada yaşamını yitirmiş yaralı öğrenciler ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Yaşanan ölümlü kaza sonrası Rize baro başkanı Ümit Peçe ile CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, başta il milli eğitim müdürü Engin Emen ve sorumlu şube müdürleri görevden alınması çağrısından bulunmuşlardı.

Bu gelişmeler sonrası bugün milli eğitimde görevli olaydan sorumlu tutulan 2 şube müdürü görevden alındı. Millî eğitim müdürü Engin Emen in görevden alınması çağrısı yapan baro başkanı ve CHP il başkanlığı ile velilerin bu talepleri şimdilik gerçekleşmedi.

İddialara göre millî eğitim müdürü Emen 2 şube müdürünü harcadı.

 

“KUZEYTV OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMADI”

 

Öğrenci velileri servis şoförü hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Rize valiliği ve milli eğitim müdürlüğüne şikâyette bulundukları ancak şikayetleriyle ilgili yasal bir işlem yapılmadığını iddia etmişlerdi.

Yaşanan ölümlü kaza olayı sonrası Kuzeytv muhabirleri öğrenci velilerine ve öğrencilere ulaşarak neler yaşandığını sormuş veliler sorumlularla ilgili tepkilerini dile getirmişlerdi.

Öğrenci Elanur Kurt’un babası Nurullah Kurt kuzeytv muhabirlerine özel açıklamalarda bulunarak “servis şoförü İsmail bıyık’ a başka köylerden öğrenci almanın suç olduğunu söyledik. Bize “istediğiniz yere gidin şikâyet edin” diyerek uyarılarımızı ciddiye almadı. Yasak olmasına rağmen gizlice başka köylerden öğrencilerle anlaşama yaparak kanunsuz taşımacılık yaptı” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Muhabirlerimizin sorusu üzerine Kurt, Servis şoförü hakkında hiçbir soruşturma başlatılmamasının nedenin ise Şoför Bıyık’ ın amcası Burhan Bıyık’ ın AKP Güneysu il meclis üyesi olmasından kaynaklandığını iddia etmiş olayın asıl sorumlularının milli eğitim müdürü ve orada bu işlerle ilgilenen şube müdürleri olduğunu iddia ederek görevden alınmalarını istemişti.

Gece dedesinde kalan öğrenci Şule Peçe şans eseri kurtulduğu kazayla ilgili veli Remzi Peçe (imam) “Bu ve benzeri olayların yaşanmaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz bu işin peşini bırakmayacağız sorumluları cezalandırılmasını istiyoruz” demişti.

Olayla ilgili görüşlerine baş vurduğumuz Rize milli eğitim müdürü Engin Emen ise yaptığı özel açıklamalarda, iddiaların gerçek dişi olduğunu, kendisine yönelik kasıtlı bir saldırı olduğunu olayla ilgili çok yönlü soruşturmanın yapıldığını kim sorumluysa cezasını çekeceğini açıklamıştı.

 

“MÜDÜR GÖREVİNİN BAŞINDA KALDI BİR MÜDÜR BİR ŞEF  GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI”

Yaşanan bu gelişmelerin ardından başlatılan soruşturma sonrası Rize milli eğitim de görevli veliler tarafından suçlanan şube müdürü Mehmet Aşçı ile  görevli şef Ruhi Durak görevlerinden alındığı iddia edildi.

Baro başkanı Ümit peçe ile CHP il başkanı Saltuk Deniz ve öğrenci velilerinin suçladığı ve sorumlu tuttuğu il milli eğitim müdür, Engin Emen ’in cezalandırılmaması ise tepkilere neden oldu.

İddialara göre 2 şube müdürünü sorumlu tutan il millî eğitim müdürü Emen ‘in kendisini kurtarmak için şube müdürü ile görevli şefi   harcadığı öne sürüldü.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -