Kuzey Teve

‘Sivas katliamı yaşanmasın diye açılışı iptal ettik’

‘Sivas katliamı yaşanmasın diye açılışı iptal ettik’
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
32 views
03 Ocak 2021 - 12:00
Spread the love

 Fethiye’de ırkçı grupların saldırısını değerlendiren HDP’li Av. Fatmagül Evren, içeriye piknik tüpü dahi atılmış olmasına dikkat çekerek, “Polis tarafından güvenliğimizin alınmadığını görünce, parti binasının bulunduğu bölgeye gidemedik. Eğer ki o saldırı sırasında parti binasında olsaydık bir yeni bir Sivas katliamı yaşanabilirdi. Bunu öngördüğümüz için açılışı şimdilik iptal ettik” dedi.

HDP’nin Muğla’nın Fethiye ilçesinde bugün yapacağı ilçe örgütü binası açılışı öncesinde sosyal medya üzerinden saldırı örgütleyerek, ilçe merkezinde bulunan Salı Pazarı Meydan’ında toplanan 500 kişilik ırkçı grubun saldırısına sert tepki gösteren HDP’li Avukat Fatmagül Evren, günlerdir yaratılmak istenen provokasyon ortamına karşı partililerin de sürekli toplantı halinde olduğu ve var olan mevcut durum ile birlikte polisin de tutumu gözönüne alınarak açılışın ertelendiğini söyledi. İlçede yaşayan partililerin can güvenliği ile daha büyük olaylara sebebiyet verebilecek bu ırkçı saldırıya karşı sağduyulu davranılarak parti genel merkez ile yapılan görüşmeler üzerine açılışın iptal edildiği öğrenildi.

Parti binasına dönük gerçekleşen saldırıyı değerlendiren Av. Evren, içeriye piknik tüpü dahi atılmış olmasına dikkat çekerek, “Polis tarafından güvenliğimizin alınmadığını görünce, parti binasının bulunduğu bölgeye gidemedik. Eğer ki o saldırı sırasında parti binasında olsaydık yeni bir Sivas katliamı yaşanabilirdi. Bunu öngördüğümüz için açılışı şimdilik iptal ettik” dedi.

SUÇ DUYURUSUNA RAĞMEN SALDIRI ÖNLENMEDİ!

Av. Evren, dünden bu yana yapılan ırkçı saldırı çağrılarına karşı dün Emniyet ve Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulunmalarına rağmen bugünkü durumun ortaya çıkabildiğini söyledi.

SALDIRGANLARI DURDURMAYAN POLİS PARTİ TEBALASINI KALDIRTTI

Polislerin, çağırdıkları itfaiye ekipleri aracılığı ile parti binasından tabelayı ve parti bayraklarını söktüğünü belirten Evren, Yasal olarak polisin böyle bir yetkisinin olmadığını vurgulayarak yargı yolu ile sorumlulardan hesap soracaklarını kaydetti.(Muğla/DİHA)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -