Kuzey Teve

Şehircilik Bakanı Kurumdan kaçak yapı açıklaması: Ne varsa yıkılacak

Şehircilik Bakanı Kurumdan kaçak yapı açıklaması: Ne varsa yıkılacak
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
128 views
03 Ocak 2021 - 10:12
Spread the love

Burada gazetecilere açıklama yapan Kurum, inşaatın 20 Ağustos’ta yapılan denetimler sonucunda imara, ruhsata uygun olmayan kot kesitten kaynaklı kaçakların tespitinin yapıldığını, bunların yüklenici firmaya bildirildiğini söyledi.

Firmanın da bu tespitler doğrultusunda yıkım işlemlerine başladığını belirten Kurum, şöyle konuştu:

“Biz geldiğimizde 108 bağımsız bölüm vardı. 54 bağımsız bölüm yıkılacak. Yıkıldıktan sonra proje bu duruma gelecek. Bu süreçte bize vermiş olduğu destekten ötürü de yüklenici firmaya da teşekkür ediyoruz. Sağduyusundan ötürü. 

54 bağımsız bölümü yıkarak tüm Türkiye’nin bu noktadaki hassasiyetlerini dikkate aldılar, yıkım işlemini hızlı şekilde altı iş makinesiyle gerçekleştiriyorlar. Bir ay içerisinde bütün yıkımlar tamamlanacak. Bölgede fazla olan hafriyatların alınmasıyla bu alanda diğer alanlarda olduğu gibi doğal yapısına kavuşmuş olacak.”

‘DOĞAL YAPIYA ZARAR VEREN NE VARSA YIKILACAK’

Bir gazetecinin “Denizin 36 metre doldurulduğu gerçeği var. Doldurulan deniz boşaltılacak mı?” sorusuna Kurum, “Doğal yapıya zarar veren, bölgeye zarar veren, kaçak ne varsa hepsi kaldırılacak. Bunların hepsinin tespiti yapıldı. Yüklenici firmaya bildirildi. Onlar da sırayla bu tespitler doğrultusunda hem kaçak yapıların yıkılmasını hem de deniz dolgusu, hafriyat dolgusu, izinsiz iskele alanları gibi yapıların yıkımlarını gerçekleştirecek” yanıtını verdi.

KAÇAK YAPILARI OLAN OTEL PROJESİ

Yıkım işleminin birkaç ay içerisinde tamamlanacağını belirten Kurum, Gümbet Mahallesi’ndeki kaçak yapıları olduğu tespit edilen otel projesinde de incelemelerde bulundu. 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -