Kuzey Teve

Sarp sınırında rekor eroin ele geçirildi

Sarp sınırında rekor eroin ele geçirildi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
37 views
03 Ocak 2021 - 12:00
Spread the love

 Artvin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Sarp Sınır Kapısı’nın Artvin’de bulunduğu belirtilerek, Gürcistan ile hem kara hem de deniz sınırları olması neticesinde iki ülke arasında kaçakçılık faaliyetlerine rastlandığı ifade edildi.

 
Açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğünce, 2013 yılı içinde sorumluluk alanında uyuşturucu madde kaçakçılığı ile ilgili planlı ve plansız operasyon ve uygulamalar yapıldığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:
 
“117 kilo 681 gram eroin, 0.5 gram metamfetamin, 13 kilo 359 gram esrar, 21 kök kenevir bitkisi, 144 gram bonzai maddesi, bin gram bonzai yapımında kullanılan yavşan otu, 80.69 gram bonzai yapımında kullanılan toz kimyasal madde, 195 ectasy hap, 2 gram ectasy toz madde, 45 gram kokain ele geçirildi. 81 uyuşturucu madde ticareti yapmak, bulundurmak ve kullanmak olayı ile ilgili olarak yakalanan 149  şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.
 
Kaçakçılık suçlarının, ilin ticari hayatına yönelik olumsuzluklarının yanı sıra insanların sağlıkları açısından da büyük önem taşıdığı açıktır. Bu nedenle Emniyet Teşkilatımız kararlı mücadelesine devam etmekte olup, halkımızın kaçakçılık olayları ile ilgili gerekli hassasiyeti göstererek kolluk kuvvetlerimize yardımcı olmaları büyük önem taşımaktadır.”
 
HABER: Cemil KUŞ

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -