Kuzey Teve

SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR

SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
92 views
03 Ocak 2021 - 12:04
Spread the love

Türkiye’nin Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı’nda, ülkeye giriş yapanların termal kameralarla yüksek ateş bulgusu gözlemleniyor. Fakat bu ülkemizde korona virüs tehlikesini azaltmıyor.

 

AZERBAYCAN VE GÜRCİSTAN SINIRLARINI KAPATTI TÜRKİYE HALA KAPATMADI

Bakanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan’da yeni tip Corona virüsüyle ilgili oluşabilecek tehlike yüzünden Gürcistan ile Azerbaycan’ın ortak kararı iler sınır kapılarını 14 Mart itibariyle 10 gün süreyle kapatma kararı alındığı belirtildi.

Azerbaycan’da bulunan Gürcistan vatandaşları ile Gürcistan’da bulunan Azerbaycan vatandaşlarının ülkelerine dönmeleri için koridor açılacağı ifade edildi.

TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSLÜ 5 VAKAMIZ VAR

Tüm yurtta önlemlerin alındığı Sağlık bakanlığınca açıklanırken Sarp Sınır kapısında da birçok önlem alındı. Fakat ülkeye giriş çıkışların olması bölge halkını tedirgin etmekte.

Karadeniz bölgesinde Çay, fındık toplamaya Gürcü vatandaşların gelebilecek olması bölge halkını tedirgin etmekte. Rize’de birçok vatandaşın ortak tepkisi ise Sarp Sınır Kapısının derhal kapatılması yönünde oldu.

Gürcistan’a Korono virüsü vakası sayısı ise 26’ya yükselirken yüzlerce kişinin de gözlem altına tutulduğu vakaların artmasından korkulduğu öğrenildi.

Haber: Doğancan İLEK

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -