Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Saadet Partisi’nden Süleyman Soylu’ya ekonomi cevabı

Saadet Partisi’nden Süleyman Soylu’ya ekonomi cevabı
118 views
05 Temmuz 2021 - 19:28
Spread the love

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti hükümetine tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, partisinin İzmir İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Kılıç, esnafın ve vatandaşın ekonomik sorunları ele aldı.

Şerafettin Kılıç, “Temmuz’da ekonomide şahlanacağız dedikleri bu tablo mu? Dünya bizi kıskanacak derken bunu mu kast ediyorlardı? Ülkemizin ağır bir ekonomik krizin içinden geçtiği, geçim sıkıntısının intiharlara sebep olduğu bir dönemde, insanları bu kadar da aptal yerine koymamak gerekiyor.” dedi.

BİRKAÇ AY ÖNCESİNİN FİYATLARINI HATIRLAMIYORUZ BİLE

Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Kılıç, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkenin ekonomisini uçuracağı vaadiyle getirilmedi mi? Ve daha birçok parlak hayaller vaat edildi. Aradan üç yıl geçti. Şöyle geriye doğru dönüp baktığımızda Türkiye’nin acil çözüm bekleyen problemleri çözülmüş mü? Örneğin hayat pahalılığı. Geçim sıkıntısı, pahalılık ve işsizlik vatandaşın en önemli sorunu haline geldi. Vatandaşın en fazla tükettiği tüm ürünlerde fiyatlar adeta uçmuş durumda. Fiyat artışı o kadar hızlı şekilde oluyor ki, birkaç ay öncesinin fiyatlarını hatırlamıyoruz bile.” ifadelerini kullandı.

Kişi başına gelirleri 40 bin doların üstünde olan Almanya’yı, İngiltere’yi, Amerika’yı kıskançlıktan çatlatacak milli gelir artışının nasıl olacağını soran Şerafettin Kılıç, kötü ekonomi yönetimi yüzünden kişi başına gelirin 8 bin dolara düştüğüne dikkat çekti.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -