Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. yılında anma etkinliği düzenledi

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. yılında anma etkinliği düzenledi
231 views
21 Şubat 2022 - 16:11
Spread the love

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. yılında  Rize  Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenledi.

Rize’de Siyasiler Erbakan'ı Anma ve Anlama Programı'nda Bir Araya Geldi

Rize kültür merkezinde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Milletvekili Cafer Güneş’in konuşmacı olarak katıldığı programa Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Âlim ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Saltuk Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Gönül Er, Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Hızır Can, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar ve Saadet Partisi Genel İdare Kurlu Üyesi Hasan Uzun’un açılış konuşmalarını yaptığı programda, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Güneş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın siyasi hayatından ve mücadelesinden  kesitler anlattı.

“Erbakan hoca çaya en büyük zammı veren liderdi”

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çaya en büyük zammı yapan lider olduğunu hatırlatan Güneş, bugün çayın sıkıntılarının giderilemediğini ve gübre fiyatlarının sürekli artış gösterdiğini, bunun sebebinin ekonomik istikrarsızlığın olduğunu vurguladı, “Biz gelirsek israf önlenir, yolsuzluk önlenir, kaynaklar hak edene gider ve oturur bir de plan yaparız; Türkiye’nin nüfusu ne kadar artıyor, artan nüfusa ne kadar okul lazım, mezun olan çocuklara ne kadar iş yeri lazım, iş yerindeki üretim nerelerde pazarlanacak diye. Devlet budur arkadaşlar, sabahtan akşama kadar kavga etmek değil. Eğer bunu yaparsanız Allah bereketini de verir.” dedi.

“biz bu ülkeyi seven herkesi milli görüçü kabül ediyoruz”

Salih niyetle, istişare içinde, bir araya gelerek tüm sorunların çözülebileceğini söyleyen Güneş, “Ben Milli Görüş derken sadece Saadet Partisi’ni kastetmiyorum, bu vatan için, bu millet için kalbi atan herkesi Milli Görüşçü kabul ediyorum. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun biz düşman değiliz, biz rakibiz diğer partilerle. Ben vatanımı ne kadar seviyorsam diğer partilerin de vatanını o kadar sevdiğine inanıyorum. Bütün siyasi partiler birbirlerine kapılarını açık tutmalı. Düşman olmadıklarını bilmeliler. İstişare edilmeli. Birbirimizin yanlışını söyleyelim ama hakaret etmeyelim. Birbirimize iyiyi tavsiye edelim. ” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -