Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

İDDİA: RTEÜ KİMYA ÖĞRENCİSİ MUAYNE İÇİN GİTTİĞİ HASTANEYİ AĞLAYRAK TERK ETTİ

İDDİA: RTEÜ KİMYA ÖĞRENCİSİ MUAYNE İÇİN GİTTİĞİ HASTANEYİ AĞLAYRAK TERK ETTİ
568 views
08 Şubat 2022 - 16:25
Spread the love

Rize devlet hastanesine muayene olmak için giden RTEÜ kimya bölümü öğrencisi doktorun davranışları yüzünden ağlayarak hastaneyi terk ettiğini iddia ederek  ardından Doktoru CİMER’e şikâyet etti.

Doktor Erkur ise hakkındaki suçlamaları red etti hastayı suçladı.

kuzeyteve.com- Özel Haber

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) kimya bölümü öğrencisi Yaren Ügey (21) geçen hafta sonu gece rahatsızlanınca Rize devlet hastanesinden genel cerrahi polikliniğinde muayene olmak için randevu aldı. Ertesi günü muayene için gittiği hastanede doktorun kendisine yönelik tutumu karşısında psikolojisinin bozulduğunu ağlayarak hastaneyi terk ettiğini ifade ederek yaşadıklarını muhabirimize şu şekilde aktardı.
“Gece sabah üstü saat 05,00 sıralarında rahatsızlandım ve hemen Rize devlet hastanesi genel cerrahi polikliniğine saat 13: 10 da muayene olmak için randevu aldım. Saatinde polikliniğe gittim yaklaşık 1 saat bekledim muayene olacağım doktor Oğuzhan Ustaoğlu’nu ameliyatta olduğu gelemeyeceğini öğrendim.
Ağrım olduğundan hastanenin hasta hakları birimine gittim beni diğer genel cerrahi doktoru Salih Erkur’ a yönlendirdi. İçeri girdim kendisine, diğer doktora randevum vardı ancak operasyonda imiş ağrıdan duramadım hasta hakları sizlere yönlendirdi dedim.

“NE YAPMAMI İSTİYORSUN OZAMAN EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNE GİT”

Doktor Erkur bana “hayır doktor odasındadır” diyerek telefonla aradı ulaşamayınca “evet yokmuş” dedi. Şikâyetimi dinledi. Ardından muayene etti ve ağrı kesici bir ilaç yazacağını söyledi. Ben kendisine zaten ağrı kesici alıyorum ancak bu rahatsızlığım geçmiyor dedim. Bunu söylemem üzerine bana dönerek yüksek bir ses tonuyla azarlayarak “ne yapmamı işitiyorsun o zaman RTEÜ, eğitim araştırma hastanesine git” şeklinde bağırdı.

“BENİ AĞALYARAK KAPI DİŞARI ETTİ”

Doktorun gösterdiği tepkisi karşısında şoke olduğunu söyleyen Ügey;
“Doktordan böyle bir tepki göreceğim aklıma gelmemişti ağlamaya başladım ve kendisine “bana neden bağırıyorsunuz hastalığımın ciddiyetini anlatmaya çalışıyorum” demem üzerine, doktor Erkur sesini yine yükselterek ve azarlayarak sert bir üslupla ayağa kalkarak kapıya gidip sekreteri çağırdı “alın bu reçeteyi hastaya verirsiniz. Bir daha da randevusuz hastayı bana getirmeyin” diyerek azar edip beni dışarıya çıkardı.”

“ACİL SERVİSE GİDİP YENİDEN MUAYNE AĞLAYARAK HATANEYİ TERK ETTİM”

Doktor Erkur’un davranışları sonrası ağladığını hastaneyi ağlayarak terk ettiğini dile getiren ügey;
“Ağrım devam ettiği için ağlayarak bu kez acil servise gittim. Burada görevli doktor a yaşananları anlattım bana “Doktor Erkur biraz sınırlıdır gel ben muayene edeyim” dedi. Ardından pansuman ve iğne yaparak müdahale etti. Uygulanan tedavi sonrası genel cerrahi doktoru Salih Erkur’un hasta halimle bana yaptıkları karşısında ağlayarak hastaneyi terk ettim” diye anlattı.
Doktor Erkur’un kendisine yönelik aşağılayıcı ve rencide edici davranış sergilediğini yaşadıkları karşısında adeta şok olduğunu yaşananları orada o gün bulunan birçok hastanın gördüğünü ve duyduğunu belirten Ügey, başka insanların bu yaşadığı olumsuz durumla karşılaşmaması için Doktor Salih Erkur’u CİMER’ e şayet ettiğini söyledi.

DOKTOR ERKUR “HASTA BİZLERE HAKARET ETTİ”

Genel cerrahi uzmanı doktor Salih Erkur’un kendisine hakaret ettiğini iddia eden hasta ügey’in iddilarını  doktor Erkul kabül etmedi.

Hastanın iddilarının tamamen gerçek dişi iddialar olduğunu belirten doktor Erkül , hastanin muayne olacağı polikiliniğin doktoru kendisi olmamasına rağmen hastanın muaynesini gerçekleştiridğini ifade eden doktor Erkül  hakkındaki suçlamalara yönelilk şunları söyledi;

“Ben hastanın durumunu acil olarak belirtmesi üzerine hastam olmamasına rağmen kendisini muayne ettim. Muayne esnasında hasta bana sürekli olarak acil  durmu olduğunu söyleyip durdu. hastanın iltihabik bir durmu olduğunu ona mudahale edilmesi gerektiğini söylememe rağmen sürekli olarak bize bağırıp durdu.

Ben hastaya sakin olması gerektiğini ve gerekli ilaçları yazarak kkontrol vermeme rağmen hasta bize yönelik saldırgan tutumu devam ettirdi. Hastanın problem çikartacağını anladığım için sekreteri çağırarak durmu izah ettim. Orada bulunan diğer hastalar ise hastanın bu agresif davranışları karşısında şaşkınlıklarını gizlemeyerek bana ” allah sizlere sabır versin” diyerek hataya tepki göstermişleridr.

Hastanın iddia ettiği gibi bir olay söz konusu değildir. Hasta kendi durmundna kaynaklı saldırgan agresif bir davranış içerisine girmiştir. biz değil kendisi sürekli olarak bizlere hakaret etti.

Biz doktor olarak tüm hastalarımıza davrandığımız gibi bu hasta kızımıza  etik ve kurallar içerisinde davrandık asla ona yönelik agresif bir davranışımız olmamıştır kaldi ki başka bir doktor arkadaşımın hastasını durmundan kaynaklı hasta haklarının rıca etmesiyle kendini muayne ettim” diyerek hastnın kendisine yönelik suçlamalarını red etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -