Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“RTEÜ ‘ de Suriyeliler örgütleniyor” denilen o görüntülere RTEÜ’den yalanlama

“RTEÜ ‘ de Suriyeliler örgütleniyor” denilen o görüntülere RTEÜ’den yalanlama
249 views
21 Mart 2022 - 19:30
Spread the love

Gençağa Karafazlı –

RİZE –“Suriyeli öğrenciler, Türkiye’deki çeşitli üniversitelerde ÖSO bayrakları ve Arapça marşlar eşliğinde toplantılar düzenlediği ortaya çıktı. Hızla örgütleniyorlar”, şeklinde bazı sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan  aralarında Recep Tayyip Erdoğan üniversite (RTEÜ) konferans salonunda çekilen görüntülerinde olduğu olayla ilgili  RTEÜ den açıklama geldi.

Göç idaresi tarafından tüm Türkiye de ayni günlerde yapıldığı öğrenilen etkinliklerde çekilen  ve sadece RTEÜ de çekilmiş bir etkinlikmiş gibi sosyal medyada paylaşılması üzerine RTEÜ Rektörü Prof Dr. Hüseyin Karaman’dan bir açıklama geldi.

“İDİALAR GERÇEK DİŞİDİR”

Karaman özel sosyal medya sayfası Facebook’tan yaptığı paylaşımda iddiaların gerçek dişi olduğunu açıkladı.

İddialarla Karaman’ın o paylaşımı şöyle :

“Bazı sosyal medya platformlarında yer alan “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde Suriyeliler kendi Milli Marşlarını okuyor ve kutlamalar yapıyor.” şeklindeki paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Durum şundan ibarettir: ilgili haber farklı üniversitelerdeki görseller arka arkaya eklenerek oluşturulmuştur. Üniversitemizde okumakta olan Suriyeli öğrenciler, aralarındaki dayanışma ve kaynaşmayı artırmak için kendi aralarında bir program düzenlemişlerdir. Öğrenciler bu programın bir anında ülkelerindeki bir şarkıyı seslendirmişlerdir. Üniversitemizle ilgili kısımda milli marş söylenmesi diye bir şey söz konusu değildir. Olay bu şekilde olmuştur.” dedi

İşte tartışma yaratan o görüntüler.

https://twitter.com/i/status/1505907753390260233

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -