Kuzey Teve

Rodi Giyimin patronuna operasyon

Rodi Giyimin patronuna operasyon
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
133 views
02 Ocak 2021 - 23:01
Spread the love

 Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen’in İzmir’de bulunduğu yıllarda en yakın çalışma arkadaşları olarak tanınan Akyaka Vakfı yönetim kuruluna operasyon başlatıldı.

Sabah gazetesinden Nazif Karaman’ın haberine göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine harekete geçen İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 18 Vakıf yönetim kurulu üyesinin evlerine baskın yaptı. Aralarında iflas eden Rodi Giyim’in sahibi Fatih Kazancı ve İdil Kolonyaları’nın sahibi Mehmet Timuroğlu’nun da bulunduğu 18 şüphelinin evlerinde arama yapıldı.

Şüpheliler hakkında ilginç iddialar bulunuyor. Söz konusu vakfın 16 ilde 47 gayrimenkulünün bulunduğu bu gayrimenkuller üzerinden FETÖ’ye finansman sağlandığı iddia edildi.

2,5 MİLYON FİNANSMAN

Vakfın, İzmir Bayraklı’da bulunan Sancak Camii Derneği’ne ait 99 dükkanı ele geçirip örgüte buradan 2,5 milyon kaynak sağladığı ileri sürüldü. Ayrıca dosyada şüpheli olan kişilerin 17/25 kalkışması ardından Bank Asya üzerinden yaklaşık 8 milyon liralık para trafiği yaptıkları saptandı. Şüphelilerin bir bölümünün Bylock kullanıcısı oldukları tespit edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -