Kuzey Teve

ROBOSKİ UTANCINDA 24 AY!

ROBOSKİ UTANCINDA 24 AY!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
61 views
03 Ocak 2021 - 11:29
Spread the love

 ROBOSKİ UTANCINDA 24 AY!

Roboski katliamının üzerinden 24 ay geçti. Ne yargılama süreci ne idari soruşturma ne de meclis komisyonu tarafından yürütülen raporlama çalışmasında ciddiye alınmaya değer bir ilerleme söz konusu.

İnsan hayatının bu denli değersiz görüldüğü bir ülkede barıştan, birlikte yaşamaktan söz etmek son derece zor. 34 sivil, yetişkin ve çocuğun katledilişi karşısında siyasi kararlılık, toplumsal duyarlılık sergilenemiyorsa ne zaman ve hangi durumda bu sorumla hareket edeceğiz.

Bizler biliyoruz ki Türkiye 34 kişinin göz göre göre katledilebildiği bir ülke haline geldi. Yine öyle inanıyoruz ki, Roboski’nin sorumlularından hesap sorulmadıkça benzer cinayetler aydınlatılamayacak, yeni suikast ve katliamların işlenmesinin önüne geçilemeyecektir.

Roboski yargılamasını sıradan bir adli vaka gibi zamana yayma,  konuyu kamuoyu gündeminden uzak tutmaya çalışma ve hesap vermekten kaçma eğilimi asla kabul edilemez. Roboski katliamını bir dönüm noktası olarak görüyor ve Roboski’yi unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı ifade etmek için burada buluşuyoruz.

Her ayın 28. Günü bu katliamı gündeme taşımak üzere buluşmaya devam edeceğiz. Vicdanı körelmemiş, adalet arayışından vazgeçmemiş herkes davetli… 

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ
MAZLUMDER

ROBOSKİ’YE ADALET PLATFORMU

 

28 Aralık 2013 Cumartesi

 Basın Açıklaması / 19.30

İnsan Hakları Anıtı, Yüksel Caddesi Kızılay/ Ankara

 

Anma etkinliği / 21.17

Güvenpark Kızılay/ Ankara

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -