Kuzey Teve

Rize’ye Trabzon ve Giresun’dan Kazık hala duyan yok

Rize’ye Trabzon ve Giresun’dan Kazık hala duyan yok
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
46 views
03 Ocak 2021 - 12:03
Spread the love

 Rize’de yapılması planlanan ve 4 Milyar TL’lik olduğu belirtilen Lojistik Üs Projesi, Trabzon ve Giresun lobisine yenik düştü. Ana proje yerine yavru projeye onay verildiği bildirildi.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Lojistik Üs Projesinde Trabzon ve Giresun lobisine yenildiklerine vurgu yaparak, 4 Milyar TL’lik proje yerine 480 Milyon TL’lik projenin kabul gördüğünü söyledi.

Karamehmetoğlu, İyidere ilçesinde yapılması planlanan Lojistik Üs ile ilgili yaptığı açıklamada,“RTSO olarak C ve B versiyonu şeklinde iki proje hazırladık. Projelerimizden B versiyonunun yapılması uygun görüldü. Yaklaşık 480 milyon liralık bir yatırım. Denize dolgu yapılacak. Maalesef Trabzon ve Giresun lobisi bu projemizin C versiyonundan B versiyonuna düşmesinde etkili olmuştur.” dedi.

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Giresun’dan 40 kişilik bir heyet Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’ye ziyarette bulunmuş, lojistik üssün Giresun’da yapılması gerektiğini kaydetmişti..

ERDOĞAN’A DESTEĞİN KARŞILIĞI!

Böylece yıllardır devlet yatırımlarından aslan payını alan Trabzon ile Türkiye’nin deniz dolgusu üzerine ilk havalimanı inşaatının yapıldığı Giresun’un lobi faaliyetleri sonucu, Cumhurbaşkanı çıkarmakla övünen ve Erdoğan’a her seçimde Türkiye rekoru kırarak destek veren Rize, bunun karşılığını da bu ‘kazık’la almış oldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -