Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE’DE SOKAKTA PARA DİLENEN BİRİ YABANCI BİRİ TÜRK VATANDAŞI İKİ KİŞİ ZABITA TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI

RİZE’DE SOKAKTA PARA DİLENEN BİRİ YABANCI BİRİ TÜRK VATANDAŞI İKİ KİŞİ ZABITA TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI
427 views
07 Nisan 2022 - 13:37
Spread the love

AKP hükümetinin vatandaşların en temel ihtiyaç maddelerine yeni yılın ilk günlerinden beri yaptığı zamlar devam ederken bu zamlardan etkilenen ve geçinemediği için sokaklarda dilenerek para toplayan vatandaşların sayısı da artmaya başladı.

Geçinemediği için sokaklarda dilendiği öğrenilen biri Türk vatandaşı biri yabancı uyruklu 2 vatandaş Rize sokaklarında para dilenirken zabıtalar tarafından gözaltına alındılar.

Rize belediyesi zabıta müdürlüğü yetkililerinin aktardığı bilgilere göre, Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Rize Merkez’de değişik noktalarda dilencilik yapan kişilere müdahale etti.

Zabıta yetkilileri, Ramazan nedeni ile il dışından Rize’ye gelen dilencilerin cadde ve sokaklarda dilenmesine karşı artan şikâyetler üzerine, Zabıta Müdürlüğü ekipleri operasyon başlattığını cadde, sokak ve hastane önlerini dolaşan ekipler, dilencileri uyardığını ardından Zabıta müdürlüğü ekipleri operasyonda Şeyh Camii önünde dilenen R.K isimli vatandaşın yakalandığını açıkladı.

Belediye Zabıta ekipleri tarafından gözaltına alınan bir vatandaşa kabahatler kanununa aykırı davrandığı gerekçesiyle tutanak tutuldu ve topladığı paralara el konuldu.

Zabıta görevlileri aynı şekilde dilenerek para toplayan yabancı uyruklu bir şahsıda gözaltına alarak Rize valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -