Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu

Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu
302 views
21 Mart 2022 - 15:56
Spread the love

Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu

Gençağa Karafazlı

RİZE-Rize’de, 17-18 Mart 2022 tarihlerinde Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı iş birliğinde “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’’ temalı sempozyum gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Demiral ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Pergel’ in ev sahipliğinde hastane konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde Ankara Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Eğitim ve İdari Sorumlusu ve aynı zamanda Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı yanı sıra GATA Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, Prof. Dr. Cem Terzi, Ankara Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Sürel, Prof. Dr. Yusuf Özoğul,  Prof. Dr. Erhan Reis, Prof. Dr. Can Keçe, Prof. Dr. Ali Güner, Doç. Dr. Muhammet Kadri Çolakoğlu, Doç. Dr. Volkan Öter ve Op. Dr. Erol Pişkin konuşmacılar arasında yer aldı.

Çevre illerden Genel Cerrahi hekimlerinin de katılımcılar arasında yer aldığı etkinliğin ikinci gününde sağ kolon tümörlü hastada laparoskopik yöntemle video konferans ile canlı cerrahi gerçekleştirildi.

Sempozyumun ev sahiplerinden Prof. Dr. Ahmet Pergel daha önce de düzenlenen bu ve benzeri etkinlikler ile öğretim üyeleri ve asistanlara akademik anlamda katkı sunulduğunu ve bölge halkına da klinikleri bünyesinde yapılabilen ameliyatların anlatılma imkânı oluştuğunu ifade etti.

Pergel ayrıca, sempozyum konuk konuşmacılarının oldukça etkin bilgi alışverişi sağladıklarını, genel cerrahi kliniğinin yürüttüğü kolorektal cerrahi uygulamalarının ise takdirle karşılandığının altını cızdı.

“SAĞLIK MÜDÜRÜ TEPE KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ”

Sempozyum sonrası açıklama yapan Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rizeli hastalara Ankara’da gösterdikleri yoğun ilgi ve yakın alakalarından dolayı Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik ve Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Sürel olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -