Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE’DE EN AĞIR SUÇLAMA YAPTIKLARINA BAŞARI ÖDÜLÜ VERDİLER

RİZE’DE EN AĞIR SUÇLAMA YAPTIKLARINA BAŞARI ÖDÜLÜ VERDİLER
562 views
04 Mart 2022 - 10:17
Spread the love

 

Ödül rezaletinde sıra Rize’de.

EN AĞIR SUÇLAMA YAPTIKLARINA BAŞARI ÖDÜLÜ VERDİLER

kuzeyteve.com- Özel Haber

Son yıllarda birilerinin çıkar ilişkilerine dayalı olarak kimi medya derneklerince düzenlenen ödül törenleri seçim tarihi yaklaşınca hız kazanmış durumda.
Hatırlanacağı gibi son olarak Samsun’da düzenlenmiş olan bu tür bir organizasyonda plaket verilenlere bu plaketlerin hangi amaçla verildiğini sorgulamış, olayın arka planını sayfalarımıza yansıtmıştık.

Bu haberimizin üzerinden kısa bir zaman sonra ise aynı tür organizasyonlardan biri de Rize’de yapıldı. Üstelik çeşitli skandallara sahne olan plaket dağıtma gecesine bir merhum gazeteci arkadaşımız da alet edildi.

 

Rize de bir gazeteci örgütü tarafından düzenlenen yılın en iyileri ödül töreninde yaşanan tablo basının içine düştüğü durumu adeta özetler nitelikteydi.
Törende gazetecilerden çok tartışmalı isimler olarak bilinen bazı bürokrat, iş adamı ve politikacılarla Trabzon’da görev yapan bazı gazetecilere ödüller verilmesi dikkat çekerken gerçekleştirilen “Rize yılın En İyileri” Ödülleri töreninde skandallar da eksik olmadı.

 

Kimin kime neden ödül verildiğinin dahi açıklanmadığı ödül törenine katılan CHP ve İyi parti il başkanları ödül dağıtım töreni başlamadan salonu terk ettiler. Parti başkanları ödül törenini neden terk ettiklerini umarız kendileri kamuoyuna açıklarlar.
Bu siyasi parti temsilcilerinin salonu terk etmeleri aslında yaşanan skandallarında habercisiydi.

 

Sponsorların kimler olduğu bilinmeyen plaket dağıtım gecesinde asıl skandal ise dağıtılan plaketlerin sayısı oldu.
Rize gibi küçücük bir ilde 68 kişi çok başarılı bulunduğu için plaket verilmeye layik bulunmuştu. Üstelik nedense bu isimler arasında Rizede yıllardır gazetecilik yapmakta olan isimler de yer almıyordu.

Amacının ne olduğu ve sponsorlarının kim olduğu bilinmeyen geceyi düzenleyen derneğin başkanlığını yapan şahsın çok başarılı bulup, plaket verdiği isimler arasında yer alan isimler ise oldukça dikkat çekiciydi.

ÖNCE SUÇLA, İFTİRA AT, SONRA BAŞARILI DİYE PLAKET VER!

Derneğin Başkanlığını yapan şahsa ait olan Tek bayrak gazetesi önceki yıllarda RTEÜ rektörü Prof. Dr. Hüseyin karaman’ın FETÖ ile iltisaklı olduğunu “varan 1 varan 2 “manşetleriyle kamuoyuna duyurmuş, Rektör Karaman hakkında birçoğu asılsız olan iddialarda bulunmuştu.

Şimdi aynı şahıs bu kişiye başarı plaketi veriyor!

“ÖNCE FETÖ CU İLAN ETTİLER AYLAR SONRA EN İYİ EĞİTİMCİ ÖDÜLÜ VERDİLER”

Tek Bayrak isimli gazetenin 205. Sayısında Rektör Karaman hakkında oldukça ağır iddialar içeren cümlelerle FETÖ’cu iddiasında bulunanlar ne olmuş da aradan bir zaman geçtikten sonra “En iyi eğitimci” ödülüne layık görülmüş?

Önce gazetenin 205. Sayısında dillendirilen iddiaları yalan değilse, bu plaket neyin nesi?

Eğer yazdığın haber yalan ise bunu dile getirip, yalancılığın için Rektör Karaman’dan ve kamuoyundan özür diledin mi?

FETÖ’culuk suçlamalarını çıkarı İçin kullananların el altından FETÖ’cularla işbirliği içinde olduğunu biliyoruz. Bu gecenin tablosundan da ne demek istediğimizi anlamak mümkün.

Bu sponsorlu Plaket dağıtım gecesinde sahibi FETÖ’den arandığı için yurt dışına kaçmış olan ÇAY TV’ye yılın en iyi televizyonu ödülü verilmesi, Bazı çalışanlarının plaketlerle ödüllendirilmesi, haklarında bu tür kimi iddialar bulunanların plaket verilenler arasında bulunması başlı başına Rize basını adına bir talihsizlik, tam bir skandaldır.

HORTUMCULAR, ÜRETİCİYİ MAĞDUR EDENLER DE, ÇEVRE KATLİAMLARINA ONAY VERRNLER DE ÖDÜL LİSTESİNDE

Gecede ödül verilenler arasında kimler yok ki! Devletin bankasını batmış şirketlerine ortak edenler, çay üreticisinden milyonlar kesip, hakkını savunmayanlar, kaçak çaylara, boyalı çaylara göz yumanlar, varlıklarından kimsenin haberi olmadığı kimi bürokratlar, Rize’ye zerre faydası dokunmayanlar ve dahası Rize yetmemiş gibi Trabzon’dan bazı kişiler….

Velhasıl her biri ayrı ayrı ele alınacak nice garip ödüllendirmelerin arkasındaki bilinemeyen ilişkiler…

DERDİNİZ GAZETECİLİK Mİ?

Ona buna, sosyal medyada belden aşağıya saldırarak gerçekleri saklamayın. Bu organizasyonu yaptırtan unsurlar bu amaçlarını kamuoyuna açıklamalıdırlar.

Yaşanan bu plaket enflasyonunun cevabını bu memleketin vicdanlı insanları ve gazetecileri öğrenme hakkına sahiptir.

Bu memleket kimsenin babasının çiftliği değildir. Sahte kabadayılık ayaklarıyla yazı yazmaktan aciz ,ne yazdığını ne demek istediğini bile becerebilmekten uzak, “ben istediğime ödül veririm, istediğime vermem, kimseye hesap vermem, o mafya bu vatan düşmanı, ben vatan severim” bahanelerine sığınarak kendilerini eleştiren bazı habercilere kabadayı edasıyla belden aşağı dil kullanarak, zenginlerin maslarında meze olanlar, güce, paraya biat edenler halkın sorunlarını sahiplenen ve objektif gazetecilik yaparak her türlü baskılara rağmen ilkelerinden vaz geçmeyen gazetecilere hakaret ederek milletin aklıyla dalga geçmeye kalkarak gazetecilik ayaklarına sığınmasınlar , yaşattıkları rezilliğin hesabını kamuoyuna versinler.

Bizim kişilerle ofislerin, otellerin odalarında baskın yiyenlerle, asla işimiz olamaz. Pandoroma kutusunu açarsak bazı sözde gazetecilerin rezillikleri bir bir ortaya çıkar ve sokağa gezecek yüzleri kalmaz, buna göre herkes bulunduğu yerin sorumluluğuyla davranmalıdır. Onu bunu zavallı görerek belden aşağı sözlerle kimseyi sindirme, korkutma gibi davranışlar içerisine girerek kabadayılık yapmaya kimse kakışmasın.

Bizim kişilerle bir sorunumuz alıp vermediğimiz asla yoktur. Bizim derdimiz belli; varsanız gelin gazetecilik etiği ve kuralları konusunda açık eleştiriler yaparak temel görevimiz olan kamuoyunun objektif bir şekilde haber almasını sağlayacak adımlar atalım. Kimsenin kimseyi tehdit dili kullanarak terbiye etmeye hakkı yoktur.

Gazetecinin temel görevi, doğru gitmeyen aksayan yürümeyen yanlış işleri kamuoyuna ve sorumlulara aktarmaktır. Yapılan ödül töreni ve tespit edilen birçok isim yanlıştır gazetecilik açısından asla kabul görecek bir tören değildir.
Yaşanan bu skandal tören sonrası şu soruların cevabının kamuoyu gibi bizlerde merak ediyoruz.

 1. Bahse konu bu sözde gazeteci derneğinin bütçesi nedir?
 2. Beş yıldızlı otelde organize edilen bu törenle ilgili Otel sorumluları para talep etmişler midir, eğer etmişlerse kaç para talep ettiler?
 3. Otel giderleri ile ilgili ödeme yapıldıysa bu ödeme kim veya kimler tarafından karşılandı?
 4. Gece de verilen ödüllerin bedeli kimler tarafından karşılandı?
 5. Düzenlenen gece ile ilgili önceden bazı iş insanları ve bazı meslek kuruluşlarından derneğe yardım adı altında para talep edildiği iddia ediliyor bu doğru mu?
 6. Dernek adına toplanan ve harcanan paralar dernekler yasası gereği kayıt altına alındı mı?

Biz aşağıda imzası bulunan gazeteciler olarak gazetecilik ahlakı ve ilkeleri doğrultusunda;
” emekten yana, adalet ve özgürlüklerden yana mazlumların, sessizlerin sesi ve hiçbir şey karanlıkta kalmayacak” ilkesiyle bölgenin özgür sesi olmaya devam edeceğiz.

Hiçbir baskı ve tehdit karşısında asla susmayacağız.

Tüm baskı ve tehditlere rağmen halkımızın haber alma ve yayma hakkını korumaya devam edeceğiz hiçbir güç bizleri bu mücadelemizden geri alı koyamayacak.”

Tüm duyarlı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

İlyas Gür. Rize gazeteciler derneği başkanı. Tanık haber imtiyaz sahibi

Osman Köseoğlu: Aktüel53 ve Rize vizyon gazetesi imtiyaz sahibi

Gençağa karafazlı. Çağdaş gazeteciler derneği Rize şube başkanı. Kuzey TV ve Rize nabzı gazetesi imtiyaz sahibi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -