Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Rize ve Artvin’den Emek Partililer İkizdere köylülerini ziyaret etti

Rize ve Artvin’den Emek Partililer İkizdere köylülerini ziyaret etti
246 views
02 Haziran 2021 - 16:21
Spread the love

Emek Partisinin Rize il ve ilçeleri ile Artvin Hopa temsilcileri İkizdere’deki direniş alanına destek ziyaretine gitti.

Cengiz İnşaatın İyidere Lojistik Liman projesine malzeme temini için İkizdere’de yapılmak istenen taş ocağına karşı halkın mücadelesi sürüyor. Emek Partisinin Rize il ve ilçeleri ile Artvin Hopa temsilcileri İkizdere’deki direniş alanına destek ziyaretine gitti.

Emek Partisi Rize İl Başkanı Hasan Zorlucan, İkizdere köylülerinin doğaya ve yaşam alanlarına sahip çıkmak için sürdürdükleri mücadelenin yanında ve bir parçası olduklarını vurguladı. Burada ve ülkenin, dünyanın her yerinde doğa katliamı yaşandığını, bir avuç sermayedarın istekleri doğrultusunda yapılan talanın geri dönülmez zararlar verdiğini hatırlattı. Zorlucan, bununla birlikte talanların yaşandığı her yerde yöre halkının büyük zararlar gördüğünü, yaşamsal kaynaklarının yok edildiğini belirtti.

Ardından söz alan eski Çamlıhemşin Belediyesi Başkanı ve Emek Partisi İl Disiplin Kurulu Üyesi İdris Lütfü Melek, yıllar önce HES’e karşı verdikleri mücadele sonucu şirketlerin Çamlıhemşin ile Fındıklı’ya giremediklerini hatırlattı. Lütfü Melek, İkizdere’deki mücadelenin de başarılı olması için İkizderelilerin yanlarında olacaklarını vurguladı.

Öte yandan bölgede Valiliğin mücadeleyi baltalamak için koronavirüs bahanesiyle aldığı eylem ve etkinlik yasağı ise sürüyor. Daha önce çadırların olduğu yerde sadece oturakların konabildiği kadar kişinin gelmesine izin verilmesi dikkat çekti. Taş ocağı çalışmalarının yürütüldüğü bölgede gazetecilerin çekim yapması da engelleniyor. Önceki günlerde o alana avukatları bile sokmayan jandarma tüm çalışma alanını ablukaya almış durumda. Alanda dün sabah gözaltına alınan kişi de nöbetçi savcının olmadığı gerekçesiyle henüz mahkemeye çıkarılmadı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -