Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE VALİLİĞİNİN İKİZDERE YASAKLARINA TEPKİLER ARTIYOR GAZETECİ ÖĞUR’UN ARDIN DAN SP DEN DE TEPKİ GELDİ

RİZE VALİLİĞİNİN İKİZDERE YASAKLARINA TEPKİLER ARTIYOR GAZETECİ ÖĞUR’UN ARDIN DAN SP DEN DE TEPKİ GELDİ
227 views
18 Mayıs 2021 - 7:31
Spread the love

Rize Valiliği’nin, İkizdere ilçesinde doğal yaşam alanını yok edecek taş ocağı çalışmasının üstünü kapatmak için aldığı 15 gün süreli gösteri ve yürüyüş kararına tepkiler dinmek bilmiyor.

GENÇAĞA KARAFAZLI – HUSEYİN ALTÜN

Rize Valiliği, 15 gün süreyle İkizdere’de eylem ve etkinlikleri yasakladığını açıklamasının ardından oluşan kamuoyu tepkileri devam ediyor. Rize li gazeteci  Yıldıray Öğür Rize valisi kemal Çeberin İkizdere de 15 günlük yasak kararlarını , “burada milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif tek eylem sizin bu ali kıran baş kesen kararınızdır … şeklinde tepki gösterdi.

Rize valisi Kemal Çeberi’in yasak kararlarına yönelik siyasilerde tepki gösterdi.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Rize Valiliği’nin İkizdere’de doğal yaşamın yok edilmesine karşı çıkan vatandaşların tepkisini kırmak için aldığı 15 gün süreli yürüyüş ve gösteri yasağına sert tepki gösterdi. İkizdere’de yaşanan olayların takipçisi olduklarının altını çizen Aydın, “3-5 şirketin rantı uğruna, kendi topraklarına sahip çıkan vatandaşlarına karşı bir nevi ‘OHAL’ ilan eden bir iktidarla karşı karşıyayız! Alınan bu karar, en az İkizdere’de yaşanan doğa katliamı kadar can yakıcıdır” dedi.

OHAL İLAN EDEN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi olarak tüm imkânlarıyla İkizdere halkının yanında olduklarını belirterek, “Öncelikle hukuki süreci takip etmek için hukukçularımızı görevlendirdiğimizin bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı. Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Rize Valiliği’nin İkizdere’de 15 gün süreyle aldığı eylem ve basın açıklaması yasağına tepki gösterdi. Aydın, “3-5 şirketin rantı uğruna, kendi topraklarına sahip çıkan vatandaşlarına karşı bir nevi ‘OHAL’ ilan eden bir iktidarla karşı karşıyayız! Alınan bu karar, en az İkizdere’de yaşanan doğa katliamı kadar can yakıcıdır. Bu karar, bize adeta 12 Eylül ihtilal günlerini hatırlatmış, Türkiye’nin tarihinde kalması gereken yasakçı ve baskıcı zihniyetin bugün tüm şiddeti ile devam etmekte olduğunu bir kere daha göstermiştir” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZİN GELECEĞİ TEHDİT ALTINDA
Doğal yaşam alanlarının korunması gerektiğini vurgulayan Aydın, şöyle devam etti: “Talana, yağmaya ve doğa katliamına dur demenin baskı altına alındığı bir ülkede; gençlerimizin, çocuklarımızın ve hepimizin geleceği tehdit altındadır. 2021 Türkiye’sinin, ‘tam hukuk’, ‘tam adalet’ ve ‘tam özgürlük’ ikliminin tesis edildiği bir ülke olarak anılması gerekirken; kendi toprağını korumaya çalışan insanlarına böylesine bir zulmü reva gören ülke olarak anılması çok acı vericidir.”

SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
İkizdere’de yaşanan olayların takipçisi olduklarının altını çizen Aydın, “İkizdere’nin su şırıltısını değil, para sayma makinesinin çıkardığı sesi tercih edenlere bir kez daha sesleniyoruz; İkizdere halkının kararlılığı karşısında hiçbir yasağın hükmü yoktur! Kuşların cıvıltısı, iş makinelerinin gürültüsünü eninde sonunda bastıracaktır! Kararlıyız; ciğerlerimize çektiğimiz temiz havamıza, gölgesinde serinlediğimiz ağaçlarımıza, bu güzelim memleketin suyuna, toprağına ve geleceğine hep birlikte sahip çıkacağız! Sonuna kadar takipçisi olacağız!” değerlendirmesinde bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -