Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE SULH CEZA HAKİMLİĞİ RİZE NABIZ HABERİN 3 HABERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRDİ

RİZE SULH CEZA HAKİMLİĞİ RİZE NABIZ HABERİN 3 HABERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRDİ
213 views
08 Temmuz 2021 - 20:25
Spread the love
Bölgenin özgür sesi Rize nabız haber sitemize yönelik haber erişimi yasakları devam ediyor
Rize nabız haber’de  22-23 ve 29 Haziran 2021  tarihlerinde yayımlanan haberlere RİZE SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 08.07.2021 Tarih ve 2021/2246 D.İş sayılı kararı ile erişim yasağı getirildi.
Rize nabız haber 22 Haziran tarihinde RTEÜ de taciz ve mobbing ile suçlanan bölüm başkanı görevden alındı başlığıyla yayınladığı haberin ardından 23 Hazıran 2021 tarihinde ise “Tacizle suçlanan RTEÜ akademisyeninden İstanbul sözlşemesi yorumu” başlıklı haber ile 29 Haziran 2021 tarihinde “RTEÜ de tacize karşı sustular onur haftasına homofobik saldırı” başlığıyla yer alan haberlere Rize sulh ceza hakimliği tarafından erişim engelleme kararı getirildi.
İşte  o karar.
Sayın Rizenabız İnternet Sitesi Yetkilisi,
RİZE SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 08.07.2021 Tarih ve 2021/2246 D.İş sayılı kararında yer alan içeriklerin yayından çıkarılması halinde Birliğimize bilgi verilmesini rica ederiz.

5651 sayılı kanunun 6/A maddesi ile Erişim Sağlayıcıları Birliği kurulmuştur.

5651 sayılı kanunun 3.maddesi uyarınca; Bu Kanun kapsamındaki faaliyetleri yurt içinden ya da yurt dışından yürütenlere, internet sayfalarındaki iletişim araçları, alan adı, IP adresi ve benzeri kaynaklarla elde edilen bilgiler üzerinden elektronik posta veya diğer iletişim araçları ile bildirim yapılabilir.

5651 kanunun 9. maddesi “…Hakimin bu madde kapsamında verdiği içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi kararları doğrudan Birliğe gönderilir…Erişimin engellenmesine konu içeriğin yayından çıkarılmış olması durumunda hâkim kararı kendiliğinden hükümsüz kalır…Birlik tarafından ilgili içerik ve yer sağlayıcılar ile erişim sağlayıcıya gönderilen içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi kararının gereği derhâl, en geç dört saat içinde ilgili içerik ve yer sağlayıcılar ile erişim sağlayıcı tarafından yerine getirilir…Sulh ceza hâkiminin kararını bu maddede belirtilen şartlara uygun olarak ve süresinde yerine getirmeyen içerik, yer ve erişim sağlayıcıların sorumluları, beş yüz günden üç bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.” şeklinde düzenlenmektedir.

Bu kapsamda ekte tarafınıza gönderilen RİZE SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 08.07.2021 Tarih ve 2021/2246 D.İş sayılı kararında yer alan içeriklerin yayından çıkarılması halinde Birliğimize bilgi verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla.

KARARDA YER ALAN ADRESLER:

 • https://rizenabiz.com/kuzey/tacizle-suclanan-rteu-akademisyeninden-istanbul-sozlesmesi-yorumu/
 • https://rizenabiz.com/kuzey/rteude-tacize-karsi-sustular-onur-haftasina-homofobik-saldiri/

 

 • https://rizenabiz.com/kuzey/tacizle-suclanan-rteu-spor-yuksek-okulu-bolum-baskani-gorevden-alindi/

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -