Kuzey Teve

“RİZE KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL YAPILANLAR AHLAKI DEĞİL”

“RİZE KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL YAPILANLAR AHLAKI DEĞİL”
232 views
28 Nisan 2022 - 13:30
Spread the love

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Rize ziyareti ortalığı karıştırdı. İki gün öce Rize merkezde İmamoğlu’nun Rize ziyareti ile ilgili çeşitli alanlarda asılan afişlerin toplanmasının ardından bu kez Çayeli ilçesinde İmamoğlu’nun ziyareti ile ilgili asılan bez pankartlar yerinden indirilerek parçalandı. CHP ilçe başkanı olaya tepki gösterdi.

“BURASI KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL YAPILANLAR AHLAKI DEĞİL”

GENÇAĞA KARAFAZLI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramının ikinci günü olan 03 Mayıs Salı günü Rize’de olacak.

Rize’ye günübirlik bir ziyaret gerçekleştirecek olan İBB Başkanı İmamoğlu, saat 11:00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Rizeli hemşerileriyle bayramlaşacak.

Bayramlaşma programının ardından şehir merkezinde esnaf ziyaretlerinde de bulunacak olan İmamoğlu, ardından sırasıyla Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerine de uğrayarak burada vatandaşlarla bayramlaşacak. İmamoğlu, Rize programının ardından Artvin’e geçecek.

İMAMOĞLU’NUN RİZE ZİYARETİ TARTIŞMA YARATTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramının ikinci günü olan 03 Mayıs Salı günü Rize’de olacağını duyurmasının ardından Rize valiliği ile Rize belediyesinin her yıl düzenlediği ve Rize milletvekillerinin de katıldığı ayni tarihli bayramlaşma programı tarihi değiştirildi. Rize belediyesi bayramlaşma tarihini 02 Mayıs 2022 Pazartesi günü gerçekleştireceğini duyurdu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Ramazan Bayramı’nın 2. günü Rizelilerle bayramlaşma programına ilişkin Rize merkez de asılan “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 3 Mayıs’ta Rize’de! “Afişleri toplatılmıştı. İddiaya göre, kent geneline asılan afişler Karayolları Genel Müdürlüğü Rize Şube Şefliği ekipleri tarafından indirilmişti.

Rize merkezde çeşitli yerlerde asılan afişlerin toplatılmasının ardından bu kez Rize’nin Çayeli ilçesinde çeşitli yerlerde ve karayolları köprü geçişlerin İmamoğlu’nun ziyareti ile ilgili duyurunun yer aldığı bez pankartlar asıldığı yerden yırtılarak atıldı.

“BU MEMLEKET KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR”

CHP Çayeli ilçe başkanı Hızır Efe Kadıoğlu, bu yapılanların etik olarak ve ahlaken kabul etmek mümkün olmadığını ifade ederek, bunun bir tahammülsüzlük olduğunu söyledi

Kadıoğlu; “bu tahammülsüzlük AKP iktidarının gidişini durduramayacak. Bu yapılan açık bir şekilde hakarettir bu hakaret sayın İmamoğlu’na değil bu bölge halkına yapılmış bir hakarettir. Bu memleket kimsenin babasının çiftliği değil bu memleket bu ülkede yaşayan herkesindir ve herkesin özgürce istediği yere gitme gezme ve siyasi faaliyet yapma hakkı vardır.

Siyasi iktidarın temsilcileri Devletin memurlarına kanunsuz emirlereler vererek bu tur uygulamalar içerisine girmesi ahlakı değil etik değildir. Bu utanç verici bir durumdur. Tüm engellemelere rağmen bizler ve bölge halkının Ekrem İmamoğlu ile bayramlaşmasını hiçbir koşulda engellemeye güçleri yetmeyecek” sözleriyle yaşananlara tepki gösterdi.

“KARAYOLLARI HİZMET BİNASINA PAKARTLARI ASMAK LAZIM”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,nun afiş ve pankartlarının bulundukları yerden karayolları görevlileri tarafından kaldırıldığı iddiaları üzerine CHP Rize eski gençlik kolları başkanı Selim Papake’rden ise ilginç bir tepki geldi.

Selim Papaker; “Bir Rizeli olarak bu yapılanları asla kabul emiyorum. Bu yapılanlar Rize halkına hakarettir. Bize AKP’nin istemediği hiçbir misafir gelemeyecek mi? U açık bir diktatörlüktür. Bu pankartları karayolları görevlileri indirdiyse CHP gençlik kolları bir çağrı yapmalı ve indirilen pankartları karayolları hizmet binasına asmak gerekir. Bu yapılanları asla kabul etmiyorum partimiz bu konuda daha ciddi bir tepki vermeye çağırıyorum çünkü bu yapılanla Rize’nin tüm halkına hakaret edilmiştir”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -