Kuzey Teve

Rize Havaalanının tam yeri belli olmuş.ÇED süreci başlamış.

Rize Havaalanının tam yeri belli olmuş.ÇED süreci başlamış.
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
46 views
03 Ocak 2021 - 12:03
Spread the love

Rize hava alanı ile ilgili tartışmalar daha şimdiden başladı
İşte o tartışmalardan bir kaçı.
Hasan Sıtkı Özkazanç 

 Proje insanda ikircikli duygular uyandırıyor…Bir taraftan  arkadaşımızın ileri sürdüğü eleştiriler..Proje bedeli olarak ÇED Raporunda 500 milyon TL yazıyor…Yani 230 milyon dolar….77 KM lik Hopa Çayeli Yolunın 1 milyar dolara, yani bu havalanının 4 katına mal olduğunu hatırtlayım…Klasik ekonomi hesaplarına göre karlı olmayan bir iş..Ama bir taraftan da bizim gibi gurbette olanların da hoşuna giden bir yönü var…Ulaşım kolaylaşacak….Deniz dolacak…Rize-Trabzon arası zaten 70 km..Yani Rizenin bir havalanına ihtiyacı yok aslında…Artvin ve ilçelerinin var…Onların ulaşımı biraz daha rahatlıyor..İki ucu boklu değnek…Ben bir karar veremedim. Önce bilgilenmek lazım 
Ali Faik Akgümüş YÖREYE ÇOK YAKIN TRABZON, BATUM HAVA ALANI OLMASINA RAĞMEN, OY VERDİN-SÖZ VERDİM ,DÜŞÜNCESİYLE ,İŞSİZLİĞİN EN YOĞUN OLDUĞU BÖLGEDE, ÜÇ-BEŞ İLÇE YE ULAŞIM KOLAYLIĞI GETİRECEK DİYE HAVA ALANI YAPILIYORSA YAZIK OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM….
Sezayir Aksakal Hasan bey ben artvin’liyim mesela.. yani allah aşkına yukarıda vermiş olduğunuz rakamlarla, o bölgede yaşayan insanlara istihtam sağlanması anlamında yapılacak yatırımların olması daha iyi değil mi.. Artvin’den hergün kaç kişinin havaalanına ihtiyacı olacaktır. kaldıki olsa bile, Batum havaalanı var o da olmadı, çok, çok trabzon 2 veya 3 saate gider.. bu projeler, hes’lerde olduğu gibi, sahilleri bitirmek, bunun akabinde bakmışsın tersane kurmaya başlarlar felan.. gerçekten yazık.. neyse kafanızı fazla şişirmeyeyim. ne söylemek istediğimi anlamışsınızdır.. kolay gelsin.
Osman Özşalap israf , israf , gene israf.. taşı doldur parayı kap .. havuzcu müteahhide parayı aktar . o nasıl olsa bir kısmını akp ye aktaracak.. siyaset finansmanı. milletin parası çok ödüyor dolaylı vergileri .. devletin kasasına anahtarı nasılsa uydurmuşlar .. ama ben varsa hakkım helal etmiyorum .. haram olsun diyorum ..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -