Kuzey Teve

RİZE BELEDİYESİNDE BİR GARİP SÖZLEŞME

RİZE BELEDİYESİNDE BİR GARİP SÖZLEŞME
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
123 views
02 Ocak 2021 - 23:33
Spread the love

 Rize belediyesi bünyesinde çalışan Memurların maaşlarını iyileştirme, çalışma barışını ve iş kalitesini artırmak amacıyla 2016-2017 dönemini kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi yenilenerek imzalandı ancak yapılan sözleşmeyle çalışanlara hangi haklar verildi ve ya hangi hakları iyileştirldiği konusunda hiç bir açıklama yapılmadı.
Duruma tepki gösteren bazı çalışanlar ise ” bu en üst limitten teslim olma sözleşmesidir” diyerek yaşananların tam bir komedi olduğuna dikkat çektiler.
BELEDİYE BAŞKANI KASAP VE SENDİKA BAŞKANI USTA İMZA ATTI
Rize Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen İmza Törenine Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürü Zekeriya Tüfekçi, Bem- Bir –Sen Üyesi  Rize Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Tüfekçi hazır bulundu.
Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap yaptığı açıklamada, “Belediyemizin imkânları ölçüsünde memur çalışanlarımızın mali haklarını iyileştirme yönünde gayretlerimiz oldu. Çalışan Memur arkadaşlarımıza güveniyorum, onlarda çalışmalarıyla beni mahcup etmeyeceklerdir. Bunun neticesi olarak sosyal denge sözleşmesini yenileyerek, Memur arkadaşlarımın yaşam standartlarının yükselmesine vesile olduysak ne mutlu bize. Ayrıca hizmet sendikacılığını ön planda tuttuklarından dolayı Bem-Bir-Sen’e teşekkür ediyorum. Çalışan Memur kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.SENDİKA BAŞKANIDA MEMNUN

Bem-Bir-Sen İl Başkanı Resul Usta, Belediye Başkanımız göreve geldiği günden beri bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Başkanımız Sosyal Denge Sözleşmemizi en üst limitten, bütün memurlara eşit olarak vererek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Belediye başkanımızın bu duyarlılığına ve sendikamıza gösterdiği yakın ilgi ve alakasına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
ÇALIŞANLARA EN ÜST LİMİT OLARAK NE VERİLDİĞİ BELLİ DEĞİL
Rize Belediyesinde çalışan memeurlar adına  Belediye ile masaya oturan 
Bem- Bir –Sen Rize şübesi başkanı Resul Usta Rize Belediyesinin kendilerine destek olduğunu  en üst limitten haklarını aldıklarını ancak bu hakların neler olduğunu açıklamaması dikkat çekerken Rize Belediye başkanı Reşat Kasap’ın da çalışan memurlara güvendiğini çalışanların kendisini mahçüp etmeyeceğini o nedenle sözleşme yaptığını açıklaması ise bazı çalışanların tepkisine neden oldu.Çalışanlar “yapılan sözleşmenin Bem- Bir –Sen sendikasının en üst limitten teslim olduğunun açık bir göstergesidir” diyerek sözleşmenin içeriği ile ilgili çalışanlara bir açıklama yapılmamasına tepki gösterdiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -