Kuzey Teve

Polis Veli Saçılık’ın ampute kolunu kırdı

Polis Veli Saçılık’ın ampute kolunu kırdı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
119 views
03 Ocak 2021 - 12:51
Spread the love

 Biber gazı ve plastik mermi kullanan polis aralarında yayıncı Turgut Türksoy’un da bulunduğu 12 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 117’nci günü, Yüksel Caddesi’ndeki “işimizi geri istiyoruz” eyleminin 237’nci gününde basın açıklaması yapmak isteyen eylemcilere polis sert müdahale etti. Veli Saçılık’ın ampute kolunu kıran polis, aralarında yayıncı Turgut Türksoy’unda bulunduğu 12 eylemci darp edilerek gözaltına alındı. 

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi 117’nci gününe girerken, Yüksel Caddesi’ndeki “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 237’nci gününde. Gülmen ve Özakça’ya destek olmak ve işlerine geri dönmek isteyen KHK ile ihraç edilmiş Veli Saçılık, Nazife Onay, Acun Karadağ ve çok sayıda destekçisi basın açıklaması yapmak üzere Karanfil Sokak’ta bir araya geldi. 

Karanfil Sokakta bir araya gelen eylemciler “Nuriye ve Semih’in açlık grevinin 117’inci günü Nuriye ve Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açtı. Polis İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemcilerin Yüksel Caddesine girmesine izin vermedi. Eylemcilerin bulundukları yerde de basın açıklaması yapmalarına izin veremeyen polis eylemcileri yaka paça Karanfil Sokakta sürükledi. 

SAÇILIK’IN KOLU KIRILDI 12 GÖZALTI

Bu esnada Veli Saçılık polisler tarafından ‘Hayata dönüş operasyonları’ sırasında kepçenin kopardığı kolunun üzerine düşürüldü. Olmayan kolunun üzerine düşen Saçılık, acı içinde yerde kaldı. Çekilen röntgen flimi sonrasında Veli Saçılık’ın kolunun kırılıdığı ortaya çıktı.
 

Karanfil Sokakta oturma eylemi yapan eylemcilere bir kez daha müdahale etti. Biber gazı veplastik mermi kullanan polis 12 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltılar sırasında darp edilen eylemciler “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” diye sloganlar attı. Polisin biber gazı sıktığı esnada sokakta bekleyen yurttaşlara “Meraklı kalabalığa sesleniyoruz sokağı terk edin müdahale edeceğiz” demesi dikkat çekti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -