Kuzey Teve

Polis müdahalesinde gazetecinin kemiği kırıldı

Polis müdahalesinde gazetecinin kemiği kırıldı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
77 views
03 Ocak 2021 - 12:58
Spread the love

 uruç Katliamı’nın üçüncü yıldönümünde İstanbul Kadıköy’de gerçekleştirilen anmaları takip eden “dokuz8haber” internet sitesi muhabiri Zale Karademir, Süreyya Operası önünde yapılan polis müdahalesi sırasında yaralandı. Müdahale sırasında polisin kendisini kenara savurduğunu söyleyen Karademir, yere düşmesi üzerine polislerin üzerine bastığını ve canının çok yandığını söyledi. Bu esnada telefonunun kırıldığını dile getiren Karademir, ağrılarının artması üzerine bugün doktora gitti. Yapılan muayenede Karademir’in kuyruk sokumu kemiğinin kırıldığı tespit edildi.

“KOLUMDAN TUTULARAK FIRLATILDIM”

Eylemin en başından itibaren görüntüleri çekerek kitlenin önüne geldiğini dile getiren Karademir, polis müdahalesi sırasından kolundan tutularak fırlatıldığının altını çizerek, “O arada biri beni tuttu kolumdan fırlattı. Ben yere düştüm. Yere düşünce nereme bastılar, ne oldu bilmiyorum. Çok canım yandı ayağa kalkamadım. Çekebildiğim kadar görüntüyü çektim. Ondan sonra biraz kenarda durdum” diyerek olay anını anlattı.

AYAĞININ ÜZERİNE BASAMIYOR

Karademir, kendisine bir arkadaşının yardım ettiğini ifade ederek, ayağının üzerine basamadığını söyledi. Polis müdahalesinin olduğu yerde doktor arkadaşlarının olduğunu ve kendisine ilk müdahaleyi onların yaptığını kaydeden Karademir, doktor arkadaşlarının kendisine “Çıkık olabilir bir doktora git” dediği bilgisini paylaştı.(Kaynak: Dokuz8haber) 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -