Kuzey Teve

Paliç ,teslimiyetçi ve yıkama yağlamacı mı?

Paliç ,teslimiyetçi ve yıkama yağlamacı mı?
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
84 views
03 Ocak 2021 - 12:05
Spread the love

Zik zakların adamı teslimiyetçi olarak ün yapan yıkama ve yağlama işlerini çok iyi beceren  ve  AK Parti’yi destekleyici açıklama yapan Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç’e muhalefetten sert tepki geldi.

AK Parti’yi destekleyici açıklama yapan Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç’e muhalefetten sert tepki geldi.

MHP Pazar İlçe Başkanı Erdoğan Pınar, Paliç’in yaptığı açıklama ile siyasi tarafsızlığını kaybettiğini ve koltuğunu bırakması gerektiğini söyledi.

Pınar, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlimizin en büyük mesleki sivil toplum kuruluşunun başkanının hele de seçim arifesinde bu şekilde demeç vermesi yakışık almadığı gibi üyelerine de saygısızlıktır. Bulunduğun koltuk siyasi tarafsızlık gerektiriyor. Eğer tarafsız olamıyorsan o koltuğu bırakacaksın. Tüzüğün ile ters düşmeyeceksin. Söylemleri gerçeklerle örtüşmediği gibi Türkiye’nin tarımda geldiği noktadan da bihaberdir. Siyasal kimliğim yanında Ziraat mühendisi kimliğimle diyorum ki; ilk kez buğday, ilk kez kurbanlık hayvan bu dönemde ithal edildi. Tarıma destek verdiğini iddia eden bu hükümet, verdiği desteğin tam 5 katını üretmemiz gerekirken üretemeyip ithal ettiğimiz tarımsal ürüne vermektedir. Tarım arazilerinin nasıl ranta dönüştürüldüğünü sağır sultan bilmektedir. Yine bu hükümet döneminde 500 bine yakın aileye tarımsal üretim bıraktırıldı. Yüzlerce iç burkutan örnekler var. Yoremizin de ürünlerinde onlarca sıkıntı var. Bu konudaki projelerinizi ve çalışmalarınız basındaki yeri siyasi demeçlerinizin gölgesinde mi kalıyor? Çay kanunu hazırlayan bu hükümetin milletvekili değil miydi? Çaykur’u devreden çıkarıp sektörü çok uluslu şirketlere peşkeş çektirme girişimi kime aitti? Hafızam beni yanıltmıyorsa o zaman bu yasa teklifine muhaliftiniz. Şimdi neyin peşindesiniz? Hadi bir hizmet yapın ve parlamentonun üç partisini davet edin de Rize’mizin tarımsal meselelerini konuşalım. Size yakışacak budur.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -