Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ORÇEV “YANGIN UÇAĞI İÇİN EK ÖDENEK İSTİYORUZ”

ORÇEV “YANGIN UÇAĞI İÇİN EK ÖDENEK İSTİYORUZ”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
172 views
11 Kasım 2021 - 16:34
Spread the love

Ordu Çevre Derneği, (ORÇEV) TBMM komisyonlarda tartışılan 2022 Bütçe görüşmelerinde yangın uçakları için verilen ek bütçe önergesinin ret edilmesini eleştirdi.

ORÇEV “YANGIN UÇAĞI İÇİN EK ÖDENEK İSTİYORUZ”

Coşkun Özbucak

ORDU- Yaz aylarında ülke genelinde yaşanan orman yangınlarında tartışılan yangın uçaklarının eksikliği ve alınamayan önlemler nedeniyle TBMM komisyonlarında Bütçe görüşmelerinde verilen yangın uçakları alınması için ek bütçe önergesi AKP ve MHP oylarıyla ret edildi.

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Yönetim Kurulu yaptığı değerlendirmede yangın uçakları alınması için ek ödenek talebinin ret edilmesine tepki gösterdi.

“ONERGEYİ RET ETMEK YANGINA DAVETİYE ÇIKARMAKTIR”

Yaz aylarında ülke genelinde aynı anda yaşanan orman yangınları sonucu büyük zararlarla karşılaşıldığını, birçok köyün yandığını, Börtü böcek yangında yok olduğu ve Ekosistem uzun süre kendini yenileyemeyeceğine dikkat çeken OEÇEV konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“TBMM komisyonlarında Bütçe görüşmelerinde önergenin ret edilmesi demek yangına davetiye çıkarmaktır. Yangın uçaklarının zorunluluğu sona yangınlarda bir kez daha ortaya çıkmıştır. Önerge neden ret edilir? Gerekçeler ve yaşanmışlıklar neden dikkate alınmıyor? Yazın yediden yetmişe hepimizin içi yandı, acı çektik. Bunlar bilindiği halde yangın uçağı alınmasına karşı olmanın bir anlamı olur, o da yangına davetiye çıkarmaktır. Bunu unutmayacağız.”

Ordu Çevre Derneği açıklamasında çağrı yaptı. “Komisyonda önerge ret edilmiş olsa da geç kalınmış değil. Meclis oturumunda bu yanlıştan dönülebilir. Ordu Çevre Derneği olarak takipçisi olacağız ve TBMM oturumunda ek bütçenin onaylanması için uyarımızı yineleyeceğiz. Çağrımız, yanlıştan bir an önce dönülmesidir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -