Kuzey Teve

Ogün Samast’a ne izlettiler

Ogün Samast’a ne izlettiler
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
39 views
03 Ocak 2021 - 12:48
Spread the love

 Hrant Dink suikastinin tetikçisi Ogün Samast’ın daha önce hiç yayımlanmamış görüntüler ortaya çıktı. 9 yıl önce Samsun Emniyet Müdürlüğü’ndeki çay ocağında çekilen görüntülerde, tetikçi Samast emniyet ve jandarma yetkililerince kahraman gibi ağırlanıyor. Kanal 24’ün ulaştığı görüntülerde, emniyet yetkilileri tetikçi Samast’ın cebindeki Türk bayrağını çıkarması ve onunla poz vermesini de istiyor. Tam bu sırada Samast’ın yanındaki jandarma görevlisine bir telefon geliyor. Telefonda dikkat çeken bir konuşma kameraya yansıyor.

Konuşmada söz edilen “Ramazan Abi” ismi dikkat çekiyor. Hrant Dink katledildiği dönemde Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı olan Ramazan Akyürek, Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında da şu an tutuklu bulunuyor. Ramazan Akyürek hakkında Fethullah Gülen Cemaati soruşturmaları kapsamında da tutuklama kararı bulunmakta.

20 Ocak 2007 günü Samsun Emniyeti’nin çay ocağında kaydedilen görüntülerde başka çarpıcı ayrıntılar da var. Tetikçi Samast’ın yanında yer alan bir başka kişi cep telefonundan bir görüntü seyrediyor. Bu Samast’ın dikkatini çekiyor ve telefonu alarak dikkatle o da söz konusu görüntüyü seyrediyor. 24 haber merkezinin ulaştığı görüntülerin devamında jandarma ve emniyet görevlileri Ogün Samast’tan olayı anlatmalarını istiyor. Sorgunun gizli kalacağı yönünde de telkinde bulunuyorlar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -