Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Murat Kurum’a Çambükü köyünden tepki “1500 askeri yığdın tepeme dozerinle az kalsın beni de gömüyordun”

Murat Kurum’a Çambükü köyünden tepki “1500 askeri yığdın tepeme dozerinle az kalsın beni de gömüyordun”
190 views
01 Mart 2024 - 15:34
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI

Amasya’nın Taşova ilçesi Çambükü köyünde hayvancılık yapan Hasan Dönmez, köylerine yapılmak istenen Organize Sanayi Bölgesi’ne tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı ve Bakanların sorunu görmezden geldiklerini belirten Dönmez, “Derdimize çare arıyoruz bulamıyoruz, Allah aşkına çıkmış bir çobanı ziyaret etmişler mi? Yukarıdan aşağı geliyor ‘nasılsınız, iyi misiniz’. Sürünün içine girmeyince sürüyü yönetemiyorsunuz, bunun hastası mı var, öleni mi var aşı mı yapılacak öyle geriden sormayla sürü yönetilmez sayın bakanım, çizmeleri giyip içine gireceksin. Sen geliyorsun Amasya’mıza, ye, iç, dön Ankara’ya. Öyle ziyaret olmuyor. Gel Taşova’ya sürüleri gör de o zaman anlından öpeyim senin” dedi.

Taşova’da hayvancılık yapan Hasan Dönmez, “Bu Murat Kuruma soruyorum, diyor ki; ‘yeşil alanları şu anda biz koruduk’ diyor. İstanbul Belediye Başkanı adaylığına bir şey demiyorum herkes koyar ben de buna soru yönetiyorum. Sayın Murat Kurum, senin Bakanlığın döneminde bu yeşil alanı kazdırdın az kalsın bu 500 koyunum senin gönderdiğin dozerle beni de gömüyordu. Bunun bir açıklamasına bakıyorum sen nasıl yeşil alan koruyorsun? Bu sorumu cevapla da buna göre de biz hareket edelim” diye konuştu.

“İNTERNETİM YOK BEN SANA ULAŞAMAM SEN BENİM SESİMİ DUYACAKSIN”

Hasan Dönmez şunları söyledi:

“Sayın cumhurbaşkanım birinci sorum sana. Sen diyorsun ki; ‘benim valilerimin telefonu vatandaşıma 24 saat açıktır’. 85 ilin valisini toplamış geçende nasihat veriyor. Amasya valisine sordun mu, senin atadığın Amasya valisi sabahleyin bazen Taşova ilçemizden geçiyor geçerken ben bu 500 koyunla yolun altındayım giderken birisine bir düdük çalmış mı? Birisine bir selam verse birini ziyaret etse arka tarafta ben dörde katlayacağım. Ne bizimle ilgileniyor ne biz bu adama ulaşabiliyoruz. Sen çok güzel nasihat veriyorsun. İnternetim yok ben sana ulaşamam sen benim sesimi duyacaksın. Senin gönderdiğin valiye hiç ulaşamıyoruz. Biz derdimize çare arıyoruz valiye köyümüzden heyet gidiyor bizim köyümüzü kabul etmiyor senin valin. Biz derdimize çare arıyoruz. Hiçbir devlet büyüğü bizden tarafa dönüp bakmıyor. Evet sen çok güzel nasihat veriyorsun ama Amasya Valisi bizimle ilgilenmiyor.

“GÖNDERDİĞİN DOZERLER AZ KALSIN BENİ DE GÖMÜYORDU”

İkinci sorum Murat Kurum’a. Bu Murat Kuruma soruyorum, diyor ki; ‘yeşil alanları şu anda biz koruduk’ diyor. İstanbul Belediye Başkanı adaylığına bir şey demiyorum herkes koyar ben de buna soru yönetiyorum. Sayın Murat Kurum, senin Bakanlığın döneminde bu yeşil alanı kazdırdın az kalsın bu 500 koyunum senin gönderdiğin dozerlerle beni de gömüyordu. Bunun bir açıklamasına bakıyorum sen nasıl yeşil alan koruyorsun? Bu sorumu cevapla da buna göre de biz hareket edelim. Bin 500 askeri yığdın benim tepeme bir köylünün az kalsın senin dozerler beni de gömüyordu sürüyle. Bu yeşil alanı sen nasıl korudun, kimi kandırıyorsun bunun açıklamasını yap da biz de bilelim. Beş tane derenin sel ağzı burası 5- 6 tane. Bir sel gelmiş olsa Erzincan gibi olacağız Allah muhafaza buraya sanayi yapan adam da gidecek. Murat Kurum’a soruyorum, Allah aşkına buraya bir gelmiş ziyaret etmiş mi, burayı görmüş mü?  Ancak ‘yeşil alanı biz koruduk’ diyor. Allah aşkına bir sorumu cevaplasın nasıl bu yeşil alan korumuş? Bir sel gelse burayı kapatıyor, bu araziyi dolduruyor. Burayı yaptıran Murat Kurum başkası değil.

“SANAYI BAKANI BU KÖKLER SENİN ESERİN”

Sanayi Bakanına soruyorum; Taşova’mıza gelmiş bak bu ağaç kökleri senin eserin bunları sen yaptırdın. Şimdi diyorsunuz ki ‘biz yeşil alan koruyoruz’. Siz böyle mi yeşil alan koruyorsunuz? Derdimize çare arıyoruz bulamıyoruz, Allah aşkına çıkmış bir çobanı ziyaret etmiş mi? Yukarıdan aşağı geliyor ‘nasılsınız, iyi misiniz’. Sürünün içine girmeyince sürüyü yönetemiyorsunuz, bunun hastası mı var, öleni mi var aşı mı yapılacak öyle geriden sormayla sürü yönetilmez sayın bakanım, çizmeleri giyip içine gireceksin. Sen geliyorsun Amasya’mıza, ye, iç, dön Ankara’ya. Öyle ziyaret olmuyor. Gel Taşova’ya sürüleri gör de o zaman anlından öpeyim senin.”

“BELEDİYE BAŞKANI OT YETİŞMESİN DİYE KİREÇ DÖKTÜRDÜ”

Sayın Tarım Bakanım, Taşova Belediye Başkanı bu hayvanın otlarını bu hala getirdi. Bir dahaki gelişinde şu belediye başkanını al ki bu çobanın yaylanın, köylünün yoncasını niye kazdırdın? Bunu bir sor Sayın Belediye Başkanı Bayram Öztürk’e. Çoğunlukla Bayram Öztürk yaptırdı buraya kireç döktürdü ki otu kaybetmek için. Bugün sen geldin, Amasya’mıza ziyaret ettin. Hoş geldin ama sen çıkıp da bu köylerde çobanları ziyaret etmedin sen döndün geri gittin buradan. Biz kime derdimiz söyleyelim?”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -