Kuzey Teve

Mine Orhon’a Büyük Ayıp

Mine Orhon’a Büyük Ayıp
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
36 views
03 Ocak 2021 - 12:00
Spread the love

 Geçtiğimiz günlerde yaklaşan 30 mart yerel seçimleri için çalışan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kampüsünü ziyaret eden CHP Rize Belediye Başkan Adayı Mine Orhon’un dağıtılan afişleri toplandı.

CHP Rize Belediye Başkan Adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Mine Orhon RTE Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karama ile görüşüp ardından da diğer Fakülte dekanları ile olumlu görüşmeler yaptı.

Yapılan görüşmelerin ardından Seçim Proppagandasını yapmak için öğrencilerle görüşen Orhon diğer adaylar gibi hazırlamış oldukları El ilanlarını dağıttı. Öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra RTE’den ayrılan Mine Orhon’un afişleri kimliği belirsiz kişiler tarafından toplandı.

Kampüsteki çalışmasını bitirip çalışmalarına devam etmek için Kampüsten ayrılan Orhon ve ekibinin dağıttı broşürler gidişinin ardından toplatıldı. Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre ; “ RTEÜ öğrencilerinin olayı doğruladığı ve Mine Orhon’un Kampüsden ayrılmasının ardından Güvenlik görevlilerinin broşürleri topladığını doğrulandı”

 Broşürlerin toplanması için talimat verenin Üniversite Genel Sekreteri Ali Bilgin’in olduğu iddia edilirken, Ali Bilgin’nin broşürleri toplamasının amacı merak konusu.

 

ORHON “KORKU İMPARATORLUĞU VAR”

Yine geçtiğimiz günlerde 53 Gazeteciler derneğini ziyaret eden Orhon gazetecilerle sohbet ederek “ Maalesef Rize’de bir korku imparatorluğu var . Bunu yıkmak oldukça güç. Dağıttığımız el ilanlarını  broşürleri ve bildirilerimizi arkamızdan topluyorlar” demişti.

Doğancan İLEK

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -