Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

YAŞAM SAVUNUCULARINDAN MİLLET VEKİLLERİNE ÇAĞRI “VERDİĞİNİZ DESTEK ANLAMLI GELİN DOZERLERİN ÖNÜNDE BERABER DURALIM”

YAŞAM SAVUNUCULARINDAN MİLLET VEKİLLERİNE ÇAĞRI “VERDİĞİNİZ DESTEK ANLAMLI GELİN DOZERLERİN ÖNÜNDE BERABER DURALIM”
240 views
10 Mayıs 2021 - 18:57
Spread the love

İnsan Hakları Derneği İHD Rize temsilcisi Günay karafazlı’nin 4 gün öce “milletvekilleri gelsin dozerlerin önü yatsın. Eğer bu yapılmaz ise bir  hafta sonra yol tamamlanır taş ocağı yapılır” çağrısı ses getirmeye devam ediyor.

Gençağa KARAFAZLI- Hüseyin ALTUN –

İHD nin bu çağrısı sonrası önceki gün bir açıklama yapan CHP İstanbul milletvekili Eskincedere vadisine giderek “vali ve bakana sesleniyorum. Çalışmaları durdurun . Siz bir süreliğine seçildiniz. Bu ülke size tapu edilmedi. Eğer bugün bu çalışmaları durdurmazsanız yarın biz durduracağız. Bugün ve yarın size süre veriyoruz. Eğer durmazsa, isterseniz askerleri bizim üzerimize salın. Önce bizi çiğneyecekler, ondan sonra burada yol açacaklar. Hadi bakalım, Mehmet Cengiz mi? Bu millet mi? Bunu tehdit mi kabul ediyorsunuz? Ya da bu akşam Meclis’i toplayıp dokunulmazlığımı mı kaldıracaksınız? Ne yaparsanız yapın. Bunu açıkça söylüyorum” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

BAKAN GELDİ AKP YANDAŞI STK HAREKETE GEÇTİ

Önceki günlerde yaşanan bu gelişmelerin ardından Eskinceder vadisine gelen ulaştırma bakanı Karaismailoğlu bir dizi toplantılar yaptı ardından vadide incelemelerde bulundu ve marjinal arkadaşlarıyla direniş çadırında bir araya geldi.

Bakan burada yurttaşların tepkileri sonrası çareyi alandan uzaklaşmakta buldu tabii kadınların ‘taş ocağı istemiyoruz’ alkışlı protestoları altında gitmek zorunda kaldı.

Ulaştırma ve alt yapı bakanı Adil Karaismailoğlu ziyareti ile verdiği mesaj “bu taş ocağı yapılacak başka yolu yok”

Bakanının bu açıklamalarına ilk destek AKP ye yakınlığıyla bilinen STK ve meslek örgütleri ile yerel bir gazeteci örgütünden geldi.

DİRENEN YURTTAŞLAR İHD NİN ÇAĞRISINA DESTEK VERDİ MİLLETVEKİLLERİNİ VADİYE ÇAĞIRDI

İHD nin Milletvekillerine yönelik çağrınsın ardından yaşanan bu gelişmeleri değerlendiren direnişteki yurttaşlardan Bestan ALBAYARAK  şu açıklamalarda bulundu.

Arkadaşlar hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Verdiğiniz mücadele için de size minnettarım. Lütfen arkanıza yaslanıp bu yazıyı   okuyun ve değerlendirmesini yapınız….

Mücadele dönemin de o bölgeye çokça milletvekili geldi ve halen gelmeye devam ediyor. Bizim gelen milletvekillerine dediğimiz şuydu ‘bu kapanma dönemin de bize destek olun iş makineleri çalışmasın sonrasını bize bırakın’. Evet geldiler ama iş makineleri durdu mu?. Hayır. O zaman gelmelerinin faydası ne oldu?

Basın da yer bulduk. Burada soru şu: hangi basında?.
O basın zaten bu İkizdere vadisini es geçemez. İkizdere vadisi haber konusu olduğumuz basın için bir velinimet..
Biz haklıyız ve bizi dinleyecekler diyorsak, yarın hemen tüm parti teşkilatlarına şunu diyelim :

Verdiğiniz destek güzel ama iş makineleri çalışıyor, her gün gelmeyin toplanın 15-20 kişi olarak gelin ve iş makinelerinin önün de oturalım.. İlk milletvekili geldiğinde ki açılan yolla şimdi ki açılan yol arasında yüzlerce metre var.

Başta söylediğim gibi gelmeleri çok iyi ama katkısı az. Ya da bize katkısı az onlara çok. Doğa haklıdır, doğa diyor ki gelin iş makinelerinin önüne oturun… Milletvekillerine çağrımız bu olmalı.. Teşekkür eder, her şeyin gönlümüzce olmasını dilerim.”

İşte iİHD’nin vekillere çağrısı:

https://rizenabiz.com/kuzey/gelin-kepcenin-onunde-oturun-direnen-yurttaslar-sizleri-yalniz-birakmaz/

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -